Opet Putinceva: Petra Martić zaustavljena je u drugom kolu WTA turnira u Rimu

Najbolja hrvatska tenisačica poražena je nakon tri sata igre

Novo ispadanje od Kazahstanke.

Najbolja hrvatska tenisačica Petra Martić poražena je u dvoboju drugog kola WTA turnira u Rimu, a svladala ju je 30. svjetska igračica Julija Putinceva s 3-6, 7-6 (2), 4-6 nakon maratona od tri sata igre.

Martić je i drugi tjedan zaredom poražena od Putinceve; prošli tjedan je Martić od Kazahstanke poražena u je u osmini final US Opena u tri seta 3-6, 6-2, 4-6, a u Rimu je Putinceva bila na pragu vrlo uvjerljive pobjede jer je vodila s 6-3, 5-1, a potom se Martić vratila, spasivši meč-loptu i izjednačila na 1-1, no u trećem setu više nije imala snage za konačan preokret.

U meč je Martić krenula s 0-5, potom se sabrala i dobila tri gema zaredom, ali je izgubila set s 3-6. U drugom setu počelo je još gore, Petra je izgubila čak tri svoja servisa zaredom, Putinceva povela s 5-1 i u sljedećem gemu na servis Martić imala meč-loptu, a tada dolazi do preokreta. Martić dobiva pet gemova zaredom, kod 6-5 propušta dvije set-lopte, ali u tie-breaku vlada terenom, stječe prednost od 4-0 i to ne ispušta za izjednačenje u setovima. Taj set je trajao čak 77 minuta.

Treći set je započeo nervozno: četiri gema zaredom nijedna od igračica nije uspjela zadržati svoj servis, a onda jesu zaredali gemovi bez breaka. Petra je kod 4-4 propustila dvije vezane lopte za obrat i to se pokazalo kobnim jer je u sljedećem gemu Petra propustila i 40-15, a Putinceva iskoristila drugu meč loptu. Bio je ovo njihov drugi dvoboj…

Od hrvatskih predstavnika u muškoj i ženskoj konkurenciji u Rimu je tako ostao Marin Čilić koji je jučer fantastičnom igrom porazio 11. svjetskog tenisača Davida Goffina.