Osijek je remizirao s Goricom u utakmici u kojoj je Mile Škorić postao klupski rekorder

Završilo je 1-1

Nogometaši Gorice i Osijeka podijelili su bodove u utakmici 18. kola Prve HNL. Na Gradskom stadionu je završilo 1-1 i Osijek je tako produljio niz neporaženosti u svim natjecanjima na 13 utakmica. Posljednji poraz momčad Nenada Bjelice doživjela je od Dinama još tamo krajem kolovoza.

Gorica je povela već u 6. minuti, nakon brze i okomite akcije u kojoj je Anthony Kalik proslijedio loptu do Jurice Pršira koji pogađa pored Marka Malenice za 1-0. Domaćin je brzo zatim imao stopostotnu šansu za povećanje vodstva, ali Malenica brani udarac Matara Dieyea.

Kazna je stigla u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, kada je Amer Hiroš primiro centaršut Mate Miloša i fenomenalno petom, leđima okrenut golu, zabio za izjednačenje. Tempo utakmice nešto je pao u drugom poluvremenu, u kojemu nije bilo izrazitih šansi, a Osijek je na kraju čuvao bod, budući da je László Kleinheisler u 61. minuti zaradio drugi žuti karton.

Mile Škorić nakon današnje utakmice postao je rekorder kluba po broju nastupa u prvenstvenim utakmicama. Odigrao je 266. utakmicu u Osijekovom dresu. Njegova momčad sada ima dva boda više od druge Rijeke, ali i utakmicu više.