Osveta se servira hladna: Sterling se ‘poigrao’ s Gomezom u prvom poluvremenu na Etihadu

City razbija LIverpool na Etihadu...

Kada su se krajem prošle godine Raheem Sterling i Joe Gomez ‘zakačili’ u derbiju između Liverpoola i Manchester Cityja, deblji kraj izvukao je Sterling jer je odlukom Garetha Southgatea izostavljen s popisa za kvalifikacijsku utakmicu s Crnom Gorom.

Ali Sterling je večeras došao na svoje na Etihadu. U tijeku je utakmica 32. kola Premier lige između Manchester Cityja i Liverpoola, a City nakon prvog poluvremena ima 3-0. U obje ključne situacije glavni protagonisti bili su baš Sterling i Gomez. Samo što je ovoga puta deblji kraj izvukao Liverpoolov stoper.

Sterling je u 24. minuti iznudi penal nakon što je primio jednu loptu u Liverpoolovom kaznenom prostoru. Gomez ga je povlačio desetak sekundi prije nego što je Sterling odustao i bacio se na travnjak, a sudac opravdano dosudio penal. Penal je u 1-0 pretvorio Kevin de Bruyne.

Nije ostalo na tome.

City je deset minuta kasnije složio kontru, a Sterling zabio za 2-0, iz blizine — samo što je loptu na putu do gola prvo poslao kroz Gomezove noge.

Da, osveta se servira hladna. Ili kroz noge…

I da, u 45. minuti na 3-0 povisio je Phil Foden.