Ovo je prava Barcelona. Katalonci su odigrali sjajnu utakmicu na Parku prinčeva

Slavili su s 3-2 protiv PSG-a

Nakon sinoćnjeg spektakla između Real Madrida i Manchester Cityja, malo tko se mogao nadati da ćemo i večeras gledati jedan instant-klasik u Ligi prvaka. Pa ipak, upravo smo to dobili na Parku prinčeva, gdje su stari suparnici PSG i Barcelona još jednom ukrstili koplja, ovoga puta u četvrtfinalu.

Završilo je 3-2 za goste, ali, baš kao i sinoć u Madridu, utakmica je mogla otići na obje strane. Barceloni je definitivno pripalo prvo poluvrijeme, ne samo po rezultatu. Nakon nešto sporijeg starta, gosti su se posložili i zasluženo poveli u 37. minuti.

Lamine Yamal je probio stranu, ubacio u sredinu za Roberta Lewandowskog, ali je na toj lopti prvi bio Gigi Donnarumma. Međutim, lopta se odbila samo do Raphinhe, koji s desetak metara pogađa u praznu mrežu. Gosti su imali još nekoliko solidnih prilika, ali na poluvrijeme se otišlo s 1-0.

Luis Enrique je za drugo poluvrijeme promijenio sustav igre izvukavši Marca Asensija. U igru je ubacio mladog Bradleyja Barcolu, a promjena plana urodila je plodom već unutar prvih pet minuta nastavka. Prvo je Ousmane Dembélé, nekadašnji Barcelonin as, izveo rijetku majstoriju i zabio svoj drugi gol ove sezone, a onda je, samo dvije minute kasnije, Vitinha zaokružio preokret nakon što ga je proigrao Fabian Ruiz.

Međutim, i Xavi je imao asa u svom rukavu. U 61. je u igru ubacio Pedrija, koji se toliko mučio s ozljedama ove sezone, a već u sljedećoj minuti sjajni Španjolac asistirao je za izjednačenje. Pogodio je fenomenalnu dugu loptu na Raphinhu koji pogađa za 2-2. Baš kao i jučer u Madridu, gledamo sjajnu utakmicu u Parizu.

Tim pogotkom Barcelona je izbila zrak iz pluća domaće momčadi. Ravnoteža snaga se promijenila i gosti su u 77. još jednom došli do vodstva. İlkay Gündoğan izveo je korner, a Andreas Christensen, koji je u igru ušao netom prije, glavom zabija za 3-2. Imao je i PSG svojih prilika; najbolju je promašio Dembélé, koji je prije Christensenovog gola pogodio stativu.

Završilo je 3-2. Barcelona pet godina nije bila u polufinalu Lige prvaka, a sada joj je remi kod kuće dovoljan za ulazak među četiri najbolje momčadi na kontinentu.