Ovo je zbilja čudno napisati, ali Lokomotiva je potpuno razbila Dinamo na Maksimiru

Duje Čop hat-trickom je donio povijesnu pobjedu od čak 3-0

S točno 164 dana zakašnjenja, Dinamo je napokon odigrao svoju utakmicu četvrtog kola HNL-a, na svojem je stadionu nakon zamjene domaćinstva ugostio Lokomotivu. To je i prvi dvoboj hrvatskog prvenstva nakon zimske stanke, u kojoj se Plavi, kako se barem čini, nisu baš najbolje pripremili za novo izdanje gradskog derbija.

Naime, sastav koji vodi trener Sergej Jakirović pomalo i neočekivano je upisao poraz, izgubivši s konačnih i pomalo šokantnih 3-0 na Maksimiru. Junak Lokosa postao je baš bivši Dinamov igrač, Duje Čop s tri je pogotka bio jedini strijelac na današnjoj utakmici. Prva dva su stigla već na samom početku utakmice, unutar uvodnih sedam minuta.

Domaća mreža prvi put se zatresla u petoj minuti, iz slobodnog udarca je lijepo ubacio Silvio Goričan, a Čop potom glavom matirao Danijela Zagorca. Dinamov golman dobrano se ispružio u pokušaju obrane tog udarca, no nije mogao do lopte, koja se još i od vratnice odbila u gol. Premijerni mu je to gol u Lokomotivinom dresu, ali i prvi u HNL-u još od početka prošle veljače i nastupa za Šibenik.

Jakirovićev sastav nije se od tog šoka niti stignuo oporaviti, a već je stigao novi. Veliku pogrešku napravio je Josip Mišić, nesmotreno je poslao paralelnu loptu na sredini terenu, gdje ju je lako pokupio Goričan te onda preciznim dodavanjem proigrao Čopa u prazan prostor. Iskustvo ovog prekaljenog golgetera tad je izašlo na vidjelo, rutinskim je lobom prebacio Zagorca za ekspresnih i nevjerojatnih 2-0 za goste.

Dakako, Dinamo je tad još i silovitije krenuo prema gostujućim vratima, no nikako nije mogao doći niti do smanjenja zaostatka, a kamoli još i izjednačenja. U prvom poluvremenu najbliži je tome bio Mauro Perković, i to tek u sudačkoj nadoknadi, kad mu vratar Nikola Čavlina obranio pokušaj iz blizine.

Uveo je Jakirović u nastavku i Frana Brodića, potom i Darija Špikića te Marka Bulata, a na prvu ozbiljniju prigodu čekalo se sve do sredine drugog dijela. Tad je Mišić ubacio iz kornera, najviši u skoku bio je Arijan Ademi te je glavom uzdrmao gostujuću vratnicu. Nešto malo ranije, Dinamov kapetan je tražio i penal, pao je u duelu s Marinom Leovceom, no sudac Igor Pajač na to je samo odmahnuo.

Lokomotiva je sve te sporadične pokušaje Plavih bez većih poteškoća preživjela, domaći su u drugom poluvremenu ostali bez ijednog udarca unutar okvira gola. Dapače, Čop je pred sam kraj utakmice još stigao čak i do hat-tricka, odmjerenim udarcem s daljine je i po treći put matirao Zagorca i upotpunio Dinamovu katastrofu.

Postavio je time i konačni rezultat, pa je sastav s Kajzerice u 51. međusobnom ogledu tek po peti put slavio protiv Dinama. Isto tako, ovo mu je tek druga gostujuća pobjeda u srazu s ovim suparnikom, ona prva (4-1) bila je tamo još početkom ožujka 2018. godine.Istog dana otkaz je dao trener Mario Cvitanović, bit će zanimljivo pratiti situaciju i s Jakirovićem.

Dinamo je tako ostao na sedam bodova zaostatka za vodećim Hajdukom, ali sad sa samo jednom utakmicom manje. Druga Rijeka također je dosad odigrala 18 ligaških dvoboja, a u odnosu na Jakirove trupe ima i jedan bod viška. Lokosi su, pak, ostali na šestom mjestu, s 24 boda u 19 dosadašnjih utakmica, no s ovakvom igrom mogli bi se itekako podići na ljestvici u ostatku polusezone.