Penali nisu bauk: Barcelona je samo jednom u svojoj povijesti izgubila utakmicu u raspucavanju

Barcelona je sinoć preko penala i Real Sociedada stigla do finala Superkupa

Barcelona je sinoć protiv Real Sociedada izborila plasman u finale španjolskog Superkupa u kojem će igrati ili protiv Real Madrida ili protiv Athletic Bilbaa. A put do finala nije bio nimalo jednostavan.

Nakon 90 minuta rezultat je bio 1-1. Frenkie de Jong zabio je glavom za 1-0 u 39. minuti pa kasnije, u 51. minuti, i skrivio penal koji je Mikel Oyarzabal pretvorio u 1-1.

To nije bio posljednji penal koji je izveden na utakmici, jer je 1-1 ostalo i nakon produžetaka. A Sociedad je raspucavanje otvorio s tri promašaja (Jon, Oyarzabal i Willian Jose). Kod Barcelone, nije zabio De Jong, kasnije je i Antoine Griezmann zapucao penal preko gola, ali je prolazak u finale ipak na koncu potvrdio Riqui Puig.

Bez Lionela Messija, Barcelona se provukla. A ova vrsta provlačenja Barceloni povijesno nije strana.

Naime, Barcelona je u klupskoj povijesti u osam navrata utakmice odlučivala raspucavanjem i samo jednom raspucavanjem utakmicu nije odlučila u svoju korist.

Bilo je to u finalu Kupa prva u svibnju 1986. godine. U Sevilli je Barcelona igrala sa Steauom. Iz Bukurešta je u Sevillu stiglo 100-tinjak vojnika, dok su svi ostali navijali za Barcelonu. Na stadionu je bilo 70.000 ljudi, ali Barcelona do titule nije uspjela stići.

No, osim te iznimke, Kataloncima penali očito nisu bauk…