Dobitna kombinacija: De Bruyne je asistirao Lukakuu na posljednja četiri velika natjecanja

Cityjev vezni igrač ponovno je bio najbolji igrač na terenu

U prvoj nije ni igrao, u drugoj tek u nastavku, a u trećoj je utakmici grupne faze konačno odigrao gotovo svih 90 minuta. Čak i uz polovičnu minutažu, Kevin De Bruyne promiče se u jednog od najboljih pojedinaca ovog Europskog prvenstva.

Bio je prva belgijska violina u sinoćnjoj pobjedi protiv Finske (2-0), asistirao je kod pogotka Romelua Lukakua za konačnih 2-0. To je ujedno i značilo kako je Belgija treći put u posljednja četiri velika natjecanja grupnu fazu završila s maksimalnim učinkom, ali i kako je De Bruyne Interovom napadaču asistirao na svakom od tih natjecanja.

Suradnju su na velikoj sceni započeli još 2014. godine, u osmini finala Svjetskog prvenstva u Brazilu, a nastavila se sve do ovogodišnjeg Eura. Kako su krenuli, neće se na tome zaustaviti, veznjak Manchester Cityja oporavio se od neugodnih lomova na licu te je spreman za novi pohod na titulu.

I u jučerašnjoj, tvrdoj utakmici s Fincima, uspio je stvoriti čak sedam prigoda za svoje suigrače. Zasad je to rekord ovogodišnjeg Eura u jednoj utakmici, a i u ukupnom je zbroju svih susreta na vrhu te ljestvice. Imao je i tri uspješna driblinga, a nije bio na vrhu samo po broju stvorenih prigoda, već i u defanzivnom dijelu igre. Pet je lopti oduzeo suparnicima, prava je napast u oba smjera.

Naravno, nije mogla izostati ni nagrada za najboljeg igrača utakmice, koja je i više nego zasluženo otišla u njegove ruke. Za razliku od njegovog filmskog imenjaka McCallistera, drago nam je da ovaj Kevin ipak nije ostao doma.