Ponovno u starom ritmu: Arsenal je na Emiratesu razbio Everton

Arsenal - Everton 4-0

U zaostaloj utakmici sedmog kola Premier lige Arsenal je na Emiratesu razbio Everton 4-0 i odvojio se od Manchester Cityja na vrhu tablice na pet bodova.

Do treće ligaške pobjede u nizu Arsenal je stigao bez problema, s po dva gola u svakom poluvremenu: ništa nalik utakmici s istim protivnikom koja je odigrana početkom veljače.

Pritisnuo je Arsenal od početka, ali bez posebnih prilika, prije nego što je Everton u 40. minuti probio Bukayo Saka. Okomitu loptu u kazneni prostor poslao je Oleksandr Zinčenko, Saka ju je primio, sjajno se okrenuo iz prve pa desnom nogom zakucao loptu u bliže rašlje za 1-0.

U prvoj minuti sudačke nadoknade pokupio je pak loptu s noge izgubljenog Idrissa Gueye it ako u čistu šansu gurnuo Gabriela Martinellija koji je mirno pogodio bliži kut i odveo Arsenal na 2-0.

Tako da je u drugom poluvremenu bilo pitanje s kojim će brojem golova Arsenal završiti ovu utakmicu. Pala su još dva, iako ih je moglo biti i više. Leandro Trossard ubacio je povratnu s lijeve strane koju je za 3-0 u 71. minuti pokupio Martin Odegaard, dok je konačnih 4-0 iz još jednog zicera devet minuta kasnije svojim drugim golom postavio Martinelli.

Jordan Pickford poštedio je Everton i težeg poraza s barem dvije solidne obrane u drugom dijelu. U svakom slučaju, borba za opstanak se nastavlja.