Potpuno nadrealna večer u Birminghamu: Aston Villa zabila je Liverpoolu sedam komada

Aston Villa - Liverpool 7-2

Vjerojatno nitko nije pomislio da ćemo do kraja dana vidjeti nešto luđe od onoga što su nam obrana Manchester Uniteda i Tottenham priuštili na Old Traffordu. Ali jesmo.

U posljednjoj utakmici četvrtog kola, naime, Aston Villa ispratila je s Villa Parka Liverpool sa sedam komada u mreži. Završilo je 7-2. Ollie Watkins zabio je savršeni hat trick (lijeva, desna, glava), Jack Grealish upisao je tri asistencije i postigao dva gola, Liverpoolova obrana bila je klimava, a između stativa svoj je šou imao i Adrian… Što uopće reći?

Adrian je poklonio prvi gol Villi u četvrtoj minuti kada je na Grealishevu asistenciju zabio Watkins. U 22. minuti ponovno je zabio Watkins i ponovno je zabio na Grealishovu asistenciju. I kada je Mo Salah u 33. minuti smanjio na 2-1 izgledalo je kao da će se utakmica prije ili poslije vratiti u standardne, očekivane okvire…

Ta je iluzija na životu bila dvije minute, prije nego što je John McGinn zabio sretno od bloka za 3-1. Kada je Watkins u 39. minuti zabio glavom i kompletirao hat-trick vjerojatno više ništa nikome nije bilo jasno.

Na kraju krajeva, čak je i Ross Barkley zabio gol. U 55. minuti i njegov je udarac s ruba kaznenog prostora od bloka završio u mreži. Salah je pet minuta kasnije smanjio na 5-2, a zatim je Grealish s dva gola — jednim u 66. minuti, od bloka… i drugim u 75. minuti — postavio konačan rezultat vjerojatno najbolje utakmice koju je odigrao u životu.

U kakve relacije ovo uopće pokušati staviti? Ništa se ne čini sasvim prikladno, čak niti to da je, primjerice, Aston Villa, eto, Liverpoolu zabila više golova nego što je danas Arsenal imao udaraca prema golu protiv Sheffielda.

Uglavnom, ovo smo vidjeli sad i vrlo vjerojatno više nikad. Uostalom, bio je ovo i najteži premierligaški Liverpoolov poraz. Pauza od Premier lige svima će nam dobro doći.