Povratak kralja: Kevin de Bruyne suvereno je vladao utakmicom Cityja i Wolvesa

Sjajnu plejmejkersku noć okrunio je golom i asistencijom

Na kraju, nogometaši Manchester Cityja su dobrano oznojili i Pepa Guardiolu i sve navijače svoje momčadi…

Wolverhampton je nakon prvog poluvremena bio na koljenima, ali u nastavku su se njegovi igrači sjetili lanjskog preokreta protiv iste momčadi (s 2-0 na 2-3) i stvorili pregršt šansi. Pa ipak, pogodak Raúla Jiméneza u 78. minuti bio je sve što su uspjeli napraviti.

Guardiolini momci su tako pobjedom (3-1) otvorili kampanju u kojoj će pokušat vratiti naslov na Etihad, a prvi među jednakima bio je lanjski najbolji igrač Premier lige.

Samo letimičan pogled na brojke Kevina de Bruynea govore o tome kakvu je utakmicu odigrao.

Dva posebno upadaju u oko: de Bruyne je imao 102 dodira (!) i upisao čak sedam ključnih dodavanja! Drugim riječima, Belgijanac je stvorio sedam od devet Cityjevih udaraca u okvir. Gol iz penala (koji je sam izborio) u 20. i asistencija Gabrielu Jesusu u 95. minuti okrunili su njegovu noć.

City je u drugom poluvremenu vidno pao i bio na rubu još jedne od svojih poznatih defanzivnih neuroza, ali De Bruyneova noć bila je jedno pravo plejmejkersko remek-djelo…

Teško je oteti se dojmu da će ove sezone Premier liga pripasti momčadi čiji kandidat za najboljeg igrača lige odigra bolje. Ako to bude Thiago, onda Liverpool, ako to bude De Bruyne, onda Manchester City.