Preokret Češke u Velikoj Gorici. Hrvatska U21 reprezentacija sve je dalje od Eura

Hrvatska U21 - Češka U21 1-2

Hrvatska U21 reprezentacija odigrala je danas u Velikoj Gorici svoj četvrti kvalifikacijski susret za Euro 2021. U goste je došla Češka, koja je preokretom došla do tri boda i prvog mjesta u skupini.

Utakmica je završila 2-1 u korist gostiju, nakon što su mladi Vatreni vodili 1-0. Luka Ivanušec donio je Hrvatskoj prednost u 30. minuti nakon sjajnog solo prodora, ali utakmicu su preokrenuli Ladislav Krejči (40.) i Pavel Bucha (72.). Da stvar bude gora, Domagoj Bradarić zaradio je direktni crveni karton u 95. minuti zbog neopreznog starta.

Iako se mora priznati da je Češka podigla razinu igre i bila bolja u nastavku, Hrvatska je igrala dovoljno dobro i stvorila dovoljno prilika za pobjedu ili barem bod. Mladi Vatreni imali su više loptu u nogama (56%), više udaraca (22-14), a bili su i precizniji (devet u odnosu na pet u udarcima u okvir).

Sve to sugerira da je riječ o problemu s koncentracijom i realizacijom, budući da ova reprezentacija talentom sigurno ne zaslužuje biti na četvrtom mjestu skupine s Grčkom, Češkom, Škotskom, Litvom i San Marinom.

Ovo je drugi hrvatski poraz od početka kvalifikacija za juniorski Euro; obje su se dogodile protiv izravnih konkurenata i obje na domaćem terenu. Zaostatak za Grčkom sada iznosi četiri boda, a za Češkom (uz utakmicu manje) pet.

Priča nije gotova, ali mlada Hrvatska više nema pravo niti na najmanji kiks do kraja.