PSG je na Parku prinčeva pobijedio Lyon i ostao na maksimalnom učinku

PSG - Lyon 2-1

U derbiju šestog kola Ligue 1 PSG je na Parku prinčeva pobijedio Lyon 2-1.

Gledali smo prilično izjednačenu utakmicu. Lyonov presing bio je agresivan, baš poput Bruggeovog presinga u Ligi prvaka.

No, kako je prvo poluvrijeme odmicalo prema kraju PSG je izgledao bolje i opasnije. Anthony Lopes sjajno je obranio pokušaj Lionela Messija u 32. minuti (gležnjom, nakon duplog pasa s Neymarom), a pet minuta kasnije Messi je iz slobodnjaka koji je izborio Neymar zatresao gredu.

No, u vodstvo je prvi stigao Lyon. U 54. minuti Karl Toko-Ekambi sjajno je proigrao Lucasa Paquetu koji je zabio za 1-0.

PSG je još jednom izgledao statično, i napadački i obrambeno, a do izjednačenja se na kraju stiglo iz penala koji ni VAR provjera iz nekog razloga nije protumačila kao kontrafaul. Neymar je povukao Mala Gusta i tako izborio najstrožu kaznu koju je sam pretvorio u 1-1, a u sudačkoj nadoknadi pobjedu PSG-u donio je Mauro Icardi na asistenciju Kyliana Mbappéa.

Dakle, nakon šest kola PSG je i dalje na vrhu i na maksimalnom učinku, dok je Lyon na devetom mjestu s osam bodova iz šest utakmica. Dojam je takav da je iz ove utakmice zaslužio izvući barem jedan…