Pucaj, Kova: Mateo Kovačić zabio je prve golove za Vatrene još od studenog 2020. godine

Chelseajev veznjak zabio je dva gola Turcima

Navikli smo na to da Mateo Kovačić ne zabija često; svaki njegov pogodak stoga je poseban trenutak u klubu i reprezentaciji, a večeras se ukazao kad je bilo najpotrebnije.

Hrvatska nije dobro ušla u susret s Turskom; u drugoj utakmici kvalifikacija za Euro domaći su nogometaši u Bursi krenuli silovito i nekoliko puta dobrano zaprijetili dezorijentiranim Vatrenima na otvaranju. Čak im je i poništen pogodak u 11. minuti kada je Muhammed Aktürkoğlu uvalio loptu u mrežu poslije kornera, ali poslije zaleđa.

Izabranici Zlatka Dalića izgledali su vrlo nervozno, a onda su u 20. minuti poveli iz svoje druge prigode na cjelokupnoj utakmici. Josip Stanišić tada je primio loptu na desnoj strani, proslijedio do Marija Pašalića koji je nekako iščeprkao posjed ispred Turaka i vratio povratnu na Kovačića, a on je sigurno poentirao za 1-0.

Bio mu je to četvrti zgoditak za Hrvatsku u 93. nastupu i prvi nakon studenog 2020. kada je u Ligi nacija Portugalu utrpao dva pogotka. Prethodno je zabijao jedino Gibraltaru u prijateljskoj utakmici odigranoj 2015. godine. Računajući i klub i reprezentaciju, Kovi je to bio treći gol ove sezone, a nije dugo morao čekati i na još jedan.

Naime, u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Hrvatska je krenula u kontru preko Pašalića; on je tukao s lijeve strane, a njegov odbijanac u praznu je mrežu utrpao Kovačić.

Eto, dva gola Portugalu, a dvije i pol godine kasnije dva gola Turskoj…