Remi na poluvremenu: Unai Simón bizarnim je autogolom doveo Hrvatsku u vodstvo

Taj je vratar ove sezone napravio najviše grešaka koje su rezultirale golom

Završeno je prvo poluvrijeme osmine finala između Hrvatske i Španjolske, nakon kojeg je rezultat izjednačen, 1-1.

Najprije je naša reprezentacija došla do vodstva na doista nevjerojatan način, bizarnim autogolom u koprodukciji Pedrija i glavnog krivca, Unaija Simóna. Mladi je Barcelonin as poslao loptu svom vrataru, kojem je ona prešla preko noge i završila u mreži. Španjolska je do tog trenutka dominirala i u posjedu i po broju prigoda, pa je ovaj gol stigao kao grom iz vedra kopenhaškog neba.

Odmah je isplivao statistički podatak kako je ovaj Athleticov vratar bio igrač s najviše pogrešaka koje su rezultirale pogotkom u ligama Petice. Čak šest je takvih poklona dao svojim suparnicima na klupskoj razini, evo i jedan u reprezentativnom dresu.

Neće ovu osminu finala pamtiti po dobrom ni Pedri, od danas najmlađi igrač u nokaut fazi Europskog prvenstva, njegovo je dodavanje rezultiralo hrvatskim vodstvom. Također, ovo je prvi španjolski autogol u povijesti ovog natjecanja, a Simón četvrti vratar na ovom Euru s ovim neslavnim učinkom.

Ipak, španjolski se pritisak ipak isplatio u 38. minuti, Pablo Sarabia poravnao je rezultat. Nije pomogla ni zasad odlična predstava Dominika Livakovića, baš nakon jedne njegove obrane lopta je stigla do ovog PSG-ovog krilnog napadača, a on ju je sproveo u mrežu.

Nije tako Hrvatska iskoristila kratkotrajnu suparničku smušenost nakon vodstva, pa se u nastavak susreta kreće iz egala. Podsjetimo, i 2016. su godine ove dvije momčadi na odmor otišle s istim rezultatom, a na kraju je slavila naša reprezentacija.