Repriza reprize: Francuska je svladala domaćina i izborila novo finale s Dancima

Isti finalisti su igrali za zlato na OI pa za broncu na Europskom prvenstvu

Već treći veliki turnir u nizu gledamo iste polufinaliste, a na kraju će finale Svjetskog prvenstva u rukometu igrati Danska i Francuska. Isti su suparnici na prošla tri natjecanja igrala u polufinalu SP-a u Egiptu, finale Olimpijskih igara te za broncu na Europskom prvenstvu.

Ovaj put će za zlato igrati jer su Francuzi u kasnijem polufinalnom dvoboju utišali arenu u Stockholmu te su s 31-27 svladali domaćina Švedsku. Dakako, ključan dio posla odrađen je u prvom poluvremenu.

Nakon početnog ispitivanja snaga i 3-2 starta domaćina, Francuzi kreću s odvajanjem i nakon odlaska na 6-3 motaju se oko dva-tri razlike. Traje takav ritam 10-ak minuta, a onda 4-0 serijom od 21. do 24. minute na pogon Dike Mema gosti odlaze i na maksimalnih plus pet za 14-9.

Silovita je bila francuska obrana pa na poluvremenu svijetli 16-12, a i u drugom u prvih pet minuta Šveđani zabijaju samo dva gola, a Francuska održava prednost na 19-14. Smanjili su Šveđani u par navrata na tri razlike, ali Francuska preko Ludovica Fabregasa i guranja na crtu na Nicolasa Tournata zadržava jasnu razliku i ne dopušta paniku.

Švedska se ipak uspjela malo primaknuti, golovima Jonathana Carlsbogårda i Oscara Bergendahla dolazi na minus dva, ali ostali su s igračem manje pa se u zadnjih 10 minuta ulazi s 26-23.

Počela je potom Švedska brzati s par napada, a Tournat i Fabregas s crte nemilice trpaju i na osam minuta do kraja Francuzi su na 28-23 i tih magičnih plus pet. Otišlo je to ubrzo i na 30-24 i do kraja je sve revijalan rukomet.

Francuska je na kraju slavila s 31-27 te će u nedjelju igrati za zlato, a domaćinu ostaje pokušaj utješne nagrade protiv Španjolske.

Fabregas sa šest pogodaka te Mem i Kentin Mahe vodili su Francusku, Nedim Remili i Tournat su dodali po četiri. Vincent Gerard briljirao je na golu s 12 obrana. Kod Švedske je Eric Johansson zabio pet golova.