Rezultati HNS-ove ankete jasno kažu: najviše smo uživali u pobjedi protiv Engleske na SP-u 2018.

Riječ je o utakmici kojom se Hrvatska plasirala u finale ruskog Mundijala

Nakon što je pandemija koronavirusa zamrznula sportska natjecanja zaljubljenicima u sport nije preostalo ništa drugo osim okrenuti se reprizama utakmica. Posljednjih smo dana tako mogli ponovno uživati u hodu hrvatske nogometne reprezentacije na svjetsko srebro osvojeno prije dvije godine u Rusiji, a čini se da je jedna od utakmica s tog Mundijala i omiljena navijačkom puku.

Hrvatski nogometni savez 20. ožujka postavio je anketno pitanje svojim pratiteljima — koja bi im utakmica bila najdraža za gledanje u karanteni. Ponuđen je izbor od 16 ogleda u ždrijebu osmine finala te je glasovima svaka od njih prolazila kostur improviziranog natjecanja.

Pobjednička utakmica ona je polufinala Svjetskog prvenstva 2018. u kojoj je Hrvatska pobijedila Englesku rezultatom 2-1 i preokretom u produžetku utakmice. Trippier je, ako je potrebno podsjećati, doveo Englesku u vodstvo u ranoj fazi utakmice, Ivan Perišić izjednačio u drugome poluvremenu, a Hrvatsku u finale na megdan protiv Francuske pogurao Mario Mandžukić pogotkom iz 109. minute.

Do ʻpobjedeʼ u ovom imaginarnom natjecanju utakmica Hrvatske i Engleske došla je bez ikakvih problema. U osmini finala za nju se odlučilo 91,5 posto glasača, ostavivši tek mrvice ogledu protiv Turske iz 2011., postotkom 70-30 bez problema je svladana utakmica protiv Argentine s istog natjecanja, a onda je 88,9 posto glasova tu utakmicu pretpostavilo ogledu protiv istog suparnika iz 2007. Drame nije bilo niti u finalu u kojem je suparnik toj utakmici bila ona protiv Španjolske sa Svjetskog prvenstva 2016. Kao omiljenu utakmicu, onu koju bi najradije ponovno pogledali, glasači su izabrali polufinalni sraz posljednjeg Mundijala sa 89,2 posto glasova.