Šampionski mentalitet: Napoli je u trećoj minuti nadoknade došao do trijumfa kod Juventusa

Juventus - Napoli 0-1

Ukidanjem suspenzije od 15 bodova, Juventus se ekspresno vratio u borbu za Ligu prvaka, skočivši sa sedmog na treće mjesto Serie A. Prvi izazov u toj misiji zadržavanja među četiri najbolje momčadi talijanskog prvenstva stigao je večeras, u Torinu je gostovao vodeći Napoli.

Te momčadi imale su različit uspjeh u ovotjednim europskim izazovima, Bianconeri su ušli u polufinale Europa lige, dok su Partenopei ispali od Milana u četvrtfinalu Lige prvaka. No, na kraju tjedna će raspoloženje u oba tabora biti znatno drugačije, jer je Napoli večeras upisao nova tri boda, pogotkom Giacoma Raspadorija u sudačkoj nadoknadi došao je do pobjede od 1-0.

Što se tiče prvog poluvremena, ono baš i nije obilovalo nekim ozbiljnijim prigodama. Nešto aktivniji su bili Juventusovi nogometaši, no nijedan od tri udarca unutar okvira nije previše zabrinuo i namučio gostujućeg golmana Alexa Mereta. S druge strane, Napoli je u prvih 45 minuta ostao bez ijednog pokušaja unutar okvira gola, i to već drugu ligašku utakmicu zaredom, što se nije dogodilo 11 i pol godina.

U drugom dijelu su se uloge posve zamijenile, Napoli je bio taj koji je stvarao prigode i tražio pogodak, dok je Juventus svoj prvi udarac prema golu još od 16. minute ubilježio tek u 80. minuti. S druge strane, Victor Osimhen bio je podosta pritajen tijekom većine utakmice, probudio se tek na ulasku u posljednjih 20-ak minuta.

Tako je u razmaku od samo tri minute u tri navrata zaprijetio vrataru Wojciechu Szczęsnom, prvo je pogodio vratnicu, zatim je iz kornera pokušao glavom, a onda i iskosa nogom. Posljednji u nizu tih pokušaja bio je možda i najizgledniji, no lopta je prohujala iznad grede. Sporna situacija zbila se u 82. minuti, kada je Ángel Di María zabio gol, koji ipak poništen zbog ranijeg prekršaja na Stanislavu Lobotki.

Još jednom se lopta našla u Meretovoj mreži, kada ju je Dušan Vlahović poslao u gol, no i to je bilo poništeno, lopta je prije asistencije već bila izvan terena. No, ništa nije bilo sporno u trećoj minuti sudačke nadoknade, tada su gosti došli do pogotka vrijednog tri boda. S desne strane je ubacio Eljif Elmas, a na drugoj vratnici je loptu dočekao Raspadori i raspalio volej za veliko slavlje među gostima.

Napolijeva prednost na vrhu se u odnosu na prošlo kolo se i povećala, jer je drugoplasirani Lazio jučer poražen u srazu s Torinom (1-0). Ona sada iznosi 18 bodova, a s obzirom na to da je do kraja ostalo još sedam kola, sastavu pod vodstvom Luciana Spallettija za osiguranje titule nedostaje još samo pet bodova, pa ju mogu proslaviti već idućeg vikenda…