Šime, dobrodošao natrag: u samo pet utakmica Vrsaljko je dosegnuo radnu temperaturu

Vrsaljka bi u prvoj postavi večeras trebali gledati i protiv Villarreala

Jedna godina i 13 dana.

Toliko je, naime, točno trajala pauza Šime Vrsaljka nakon operacije koljena, prije nego što je protiv Leganesa 26. siječnja osvanuo u prvoj postavi Atlético Madrida. Na travnjaku se zadržao 88. minuta. I dojam je sada takav — sudeći, recimo, prema reakcijama španjolskih medija — kao da duge pauze nije niti bilo.

Povratak je, zapravo, trebao biti protokolaran. Ali u međuvremenu je na operaciji završio i Kieran Trippier, dok je Santiago Arias muku mučio s ozljedom prepone. Ukratko, Vrsaljko je trenutno Atléticov starter na poziciji desnog beka.

Dakle, protiv Leganesa je igrao 88. minuta i da je utakmica završila bez golova. U porazu od Real Madrida (1-0) odradio je punu minutažu, baš kao i u pobjedi nad Granadom (1-0). Utakmicu protiv Valencije (2-2) počeo je na klupi, ali je svejedno na koncu odradio. Naravno, najimpresivniju utakmicu odigrao je protiv Liverpoola u Ligi prvaka, također s punom minutažom.

Drugim riječima, u zadnjih pet utakmica Atlético je primio tri gola (dva s Vrsaljkom na terenu). U tri utakmice mreža je pak ostala netaknuta.

Vrsaljka ćemo gotovo sigurno na desnom beku tako gledati i večeras, u važnoj utakmici s Villarrealom.

Uglavnom, očito je da Diego Simeone Vrsaljku više vjeruje nego Santiju Ariasu. Pitanje je, međutim, što će biti kada Trippier bude spreman — samo tri tjedna nakon operacije već je bio u treningu s ostatkom momčadi. Do ozljede je odigrao 22 utakmice, odnosno 1885 minuta, a valja spomenuti i četiri asistencije. U toj je kategoriji pak drugi Atléticov igrač. Jedino ih, naime, Ángel Correa ima više, i to sedam. Puni povratak navodno se planira za 13. siječnja, odnosno za uzvrat s Liverpoolom.

Ali do tada ima dosta vremena kojeg je Vrsaljko očito spreman iskoristiti na najbolji mogući način.