Sjever je naš: Varaždin je uspio slomiti Slaven i pobijediti Teklićevim pogotkom iz penala

Činilo se da će opet završiti 0-0, ali ipak smo vidjeli gol

Varaždin i Slaven Belupo večeras su se ogledali u ‘sjevernom derbiju’ HNL-a i tako otvorili njegovo 19. kolo. Doista smo se nadali nekakvom pomaku s mrtve točke nakon što su domaći od prestanka pauze zaredali dvije utakmice s rezultatom 0-0, a Farmaceuti istim rezultatom remizirali s Istrom.

Nismo baš bili neke sreće, ali pogodak je ipak pao; Varaždin je pobijedio 1-0 i to zgoditkom u zadnjim trenucima susreta.

Nije da se momčadi nisu trudile. Varaždin je pokušavao i dominirao; u prvom poluvremenu imao je čak 79 posto posjeda lopte na svojoj strani, a jedina doista opasna situacija koju je Slaven u tom periodu zakuhao dogodila se u 19. minuti kada je Arbër Hoxha slabo reagirao na povratnu loptu Zorana Kvržića u kazneni prostor. Gotovo mu se ukazala savršena prigoda, ali otišlo je u nepovrat.

S druge strane, Varaždin je možda i najatraktivniju prigodu u prvom dijelu ubilježio u 28. kada je Michele Šego opalio u suprotni kut, a Ivan Čović se protegnuo kako bi odbio taj udarac u korner. Agon Elezi zaprijetio je u 40. minuti nedovoljno preciznim šutom s otprilike 20 metara, a domaći su u nastavku ubilježili period prilično neugodnog pritiska koji nije rezultirao značajnijim šansama.

Ključni trenutak naposljetku se dogodio u 88. minuti kada je Hoxha srušio Lovru Banovca u kaznenom prostoru i tako skrivio penal. Tonio Teklić stavio je loptu na bijelu točku i snažno pogodio pod gredu, a time je došao do petog ovosezonskog ligaškog pogotka.

Inače, treba spomenuti i da je legendarni Ivan Krstanović ušao na poluvremenu i tako upisao svoj 330. nastup u hrvatskom prvenstvu.

Ovo je, naravno, bio vrlo važan ogled za stanje na tablici. Varaždinci su sada preuzeli četvrto mjesto i izjednačili se s Belupom na 27 bodova, a trećeplasirani Osijek zasad ima četiri više i utakmicu manje.