Skupina B postaje zanimljiva: Rusija je pobijedila Finsku u srazu susjeda u Sankt-Peterburgu

Jedini gol zabio je Aleksej Mirančuk

Rusija je u drugom kolu Eura u skupini B pobijedila Finsku u Sankt-Peterburgu s 1-0 i zakomplicirala situaciju u skupini. Jedini gol zabio je Aleksej Mirančuk u samom smiraju prvog poluvremena. Obje reprezentacije nakon dvije utakmice imaju po tri boda.

U prvom poluvremenu smo vidjeli samo jedan jedini udarac u okvir gola, onaj koji je Mirančuk u drugoj minuti sučevog dodatka pospremio u gornji lijevi kut Lukáša Hrádeckog. S obzirom na to kako se odvijala igra na terenu, bilo je jasno da do gola može doći ili slučajno ili nakon trenutka inspiracije jedne od ruskih zvijezda.

Aleksandr Golovin jedno je vrijeme bio najopasniji ruski igrač na terenu i većina napada njegove reprezentacije događala se upravo na lijevom boku, ali oni bi uglavnom završili sudarom u kaznenom prostoru i gol-autom. Finska je nominalno igrala reaktivno, ali po tom planu nije napravila ništa posebno.

Na kraju, poluvrijeme je odlučio sjajan Mirančukov potez, a to je značilo i da će Finska prvi puta na ovom Euru morati preuzeti nešto više inicijative ako želi izbjeći poraz. Ta dinamika je u nastavku potpuno promijenila utakmicu, što najbolje pokazuje i podatak da smo, nakon jednog u prvih 45 minuta, u samo 10 minuta drugog poluvremena vidjeli tri udarca u okvir.

Finska je preuzela nešto više rizika, što je posljedično donijelo i Rusiji više prostora. Golovin i Teemu Pukki (dvaput) su u prvih 10 minuta nastavka imali solidne šanse za gol. Pa ipak, niti jedna reprezentacija nije pokazala dovoljno kvalitete za kontinuiranu izgradnju opasnih napada, tako da se sve uglavnom svelo na centaršuteve, udarce iz daljine i pokušaje nakon suparničkih grešaka u predaji.

Najbolji pokazatelj toga bila je 72. minuta, kada je Rusija bila par centimetara od drugog gola: Finska je izgubila loptu kod centra, ruski igrači su je uhvatili izvan obrambene strukture i Daler Kuzjajev dolazi u sjajnu priliku za šut. Lukáš Hrádecký sjajno brani i još jednom pokazuje da je najbolji finski igrač na ovom Euru.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, što znači da je Rusija uzela svoje prve bodove na Euru. Ako Danska napravi iznenađenje i pobijedi Belgiju, sve četiri reprezentaciji u skupini B će nakon dva kola imati po tri boda…