Spleen Marseillea: Tudorovi momci izgubili su od Nice na Vélodromeu

Gosti su slavili s 3-1

Nica je pobijedila Olympique Marseille i prekinula dugi niz bez poraza momčadi Igora Tudora. Gosti su slavili s 3-1, a Marseille je doživio svoj prvi poraz nakon 1. studenog i 10 utakmica.

Marseille je, kao i obično, od početka igrao s visokom razinom intenziteta i luđački ulazio u presing. Međutim, gosti su vrlo dobro pronalazili rupe u tom pritisku i zasluženo već u prvom poluvremenu došli do dva pogotka prednosti. Prvo je zabio Sofiane Diop, u 38., a onda i Gaëtan Laborde, šest minuta kasnije.

Bilo je to prvi put da Nica postiže dva pogotka u prvom poluvremenu u gostima kod Marseillea još od 1951. Tudor je reagirao uvođenjem Ruslana Malinovskog i Alexisa Sáncheza na početku drugog poluvremena, što se vrlo brzo pokazalo sjajnim potezom.

Upravo su njih dvojica vratila Marseille u igru u 60. minuti; Alexis za Malinovskog, 1-2. Marseille je nakon toga pritiskao i pritiskao, te do kraja utakmice skupio čak 19 udaraca prema golu, ali do izjednačenja nije uspio doći. Štoviše, gosti su bili ti koji su stavili točku na i, potvrdivši pobjedu pogotkom Bilala Brahimija u 85. minuti.

Tudorovi momci za vodećim PSG-om sada zaostaju osam bodova.