Stara, ali prije svega uspavana dama: Inter je rutinski svladao blijedi Juventus

Nerazzurri su upisali pobjedu od 2-0

Bogatu europsku nogometnu večer zaokružio je derbi Serie A; Juventus je stigao na noge Interu u želji ostvarivanja pobjede koja bi ga dovela na bod od momčadi Antonija Contea s utakmicom manje, a motivacija Stare dame definitivno je narasla lijepim nizom od tri uzastopne pobjede u prvenstvu.

Međutim, u najvećem dijelu večerašnjeg ogleda na stadionu Giuseppe Meazza Juventus je izgledao očajno, a naposljetku je izgubio rezultatom 2-0.

Iako je u prvom dijelu imao posjed lopte na svojoj strani, Inter ga je prešišao u gotovo svim ostalim segmentima igre. Potpuno je dominirao u stvorenim prilikama i udarcima upućenima na gol, a domaća inicijativa pretvorila se i u očekivano vodstvo. Iako je u 11. minuti Juventusu poništen pogodak nakon zaleđa koje je uslijedilo poslije silovitog šuta Adriana Rabiota, već u sljedećem napadu Nerazzurri su došli do zgoditka; Nicolo Barella ubacio je s desne strane u kazneni prostor, a ondje se najbolje snašao Arturo Vidal i postigao svoj prvijenac u Serie A za Inter. Bivšem veznjaku torinskog kluba ovo je bio prvi zgoditak u talijanskom prvenstvu nakon gotovo šest godina; prethodno je u ožujku 2015. godine poentirao protiv Sampdorije.

Inter je do poluvremena zaprijetio još nekoliko puta i to većinom preko Romelua Lukakua čije je prigode Wojciech Szczęsny morao skidati, a najizglednija bila je ona iz 23. minute kada je Belgijčev odbijanac Lautaro Martínez naposljetku poslao preko gola.

Nastavak nije počeo ništa drukčije; u 52. minuti Alessandro Bastoni poslao je fenomenalnu dugu loptu koja je preskočila dvije Juventusove linije i potpuno rasparala obranu, a primio ju je Barella i hitrim trkom pobjegao čuvarima te pogodio za 2-0. To je zapravo bio zaključak priče na Meazzi: Stara dama ničim posebnim nije pokazala da se ozbiljno može vratiti u utakmicu do posljednjih minuta kada je uslijedio svojevrsni pritisak, Inter se branio bez većih problema, a 238. službeni Derby d’Italia otišao je na stranu Conteovih momaka koji su se sa susretom više bodovno izjednačili s Milanom na prvom mjestu.

Zapravo, oni su svoj posao večeras rutinski odradili, a Andrea Pirlo, koji je ubilježio prvi ovosezonski gostujući poraz, još ima dosta problema za riješiti.