Vukas protiv Terima: Hajduk i Galatasaray na poluvremenu drže ‘nulu’ u Istanbulu

Bijeli trenutno u Istanbulu s domaćinom igraju 0-0

Hari Vukas večeras se vratio na Türk Telekom Arenu nakon što je 10 mjeseci proveo ondje kao Galatasarayjev pomoćni trener, a danas je kao glavni Hajdukov strateg ondje pozdravio prekaljenog Fatiha Terima u kvalifikacijama za Europsku ligu.

Poslije prvih 45 minuta rezultat je 0-0 u dosta izjednačenom i prilikama oskudnom susretu.

Bijeli su u početnoj dionici utakmice tražili priliku iz kontre, ali do prve prilike stigli su iz prekida: u sedmoj minuti ubacio je Ádám Gyurcsó, a Stanko Jurić tukao je glavom iz obećavajuće situacije. Potom je u 21. minuti nakon još jednog ubačaja mađarskog ofenzivca Bassel Jradi pokušao škaricama, a domaćini su, usprkos prednosti u posjedu lopte i diktiranju tempa, prvi put prema golu zapucali pet minuta kasnije kada je poslije kornera glavom pokušao Marcão. U 30. je s poprilične distance tukao Oghenekaro Etebo, ali vrlo neprecizno.

Galatasarayu je kroz prvih 45 minuta nedostajala brzina u napadu i opasnije izlaske u Hajdukovu polovicu vidjeli smo tek u posljednjih 10-ak minuta, a Splićani zasad uredno prate domaći ritam.