Zadar je pobijedio Split na Gripama i plasirao se u finale domaćeg košarkaškog prvenstva

Gosti su slavili 84-77

Split i Zadar danas su se ogledali na Gripama u trećoj utakmici polufinala domaćeg košarkaškog prvenstva koja je, ujedno, trebala i odlučiti putnika u završnu seriju. Žuti su se nadali uzvratiti dalmatinskom rivalu nakon poraza na Višnjiku, ali bolji su bili gosti: Zadrani su slavili 84-77 i tako osigurali finale gdje će igrati protiv Cibone.

Split je, nakon prilično izjednačenog otvaranja, na poluvrijeme otišao s pet poena prednosti i to vodstvo održavao do ulaska u zadnju četvrtinu. Na početku posljednje dionice Splićani su imali i plus 11, ali Zadar je potom počinio veliki preokret; serijom 12-2, koju su tricama obilježili Dario Drežnjak i Trevor Thompson, došli su do izjednačenja. Na koncu su se potpuno odvojili i slavili.

Najbolji u pobjedničkom sastavu bio je Thompson s 23 poena, a treba spomenuti i Dominika Mavru koji se zaustavio na 18 poena i 11 asistencija. Justin Carter također je ostvario double-double s 13 ubačaja i 11 uhvaćenih lopti, a najproduktivniji Splićanin bio je Shannon Shorter s 14 poena.

Podsjetimo, Cibona je u polufinalu eliminirala Goricu s 2-0, a sada nam slijede finalni ogledi sa Zadrom.