Zašto se Brekalo drži za glavu? Pa, sigurno mu se ne sviđa ishod današnje Hajdukove utakmice

Varaždin je prekinuo crnu seriju i došao do remija (1-1)

Hajduk je nastavak pobjedničkog niza, ali i barem privremeni povratak na vrh poretka tražio na gostovanju kod Varaždina, gdje nije izgubio već više od tri godine. Dapače, u tom su periodu Bijeli nizali samo pobjede, no ne i ovog popodneva na sjeveru Hrvatske. Domaći su napokon prekinuli tu svoju crnu seriju od čak devet poraza protiv ovog suparnika i remizirali s konačnih 1-1.

Najvažniji trenutak prvog dijela zbio se u 40. minuti, tad je Varaždinova desetka Leon Belcar pogodio za slavlje na tribinama. Bila je to vrlo dobra kontra u režiji domaćeg sastava, na kraju koje je Domagoj Drožđek lijepo nabacio, a Belcar glavom pospremio loptu u mrežu, uz malu pomoć vratnice.

Drugi mu je to ovosezonski gol, a zanimljivo da je i prvi bio u domaćem ogledu baš protiv Hajduka, kad su gosti iz Splita na kraju slavili s 2-1. Sličnom ishodu u nastavku današnjeg dvoboja nadao se trener Mislav Karoglan, pa je odmah na početku drugog dijela napravio dvije promjene te u središnjicu gurnuo Niku Sigura.

To mu se i isplatilo, jer je Hajdukov pritisak sve više rastao, posebice nakon što je nesmotreni Marko Dabro udaranjem Zvonimira Šarlije zaradio i drugi žuti karton. Primijetili su gostujući da nema neke koristi od previše kombinatorike, pa je Sigur potegnuo s 20-ak metara i naciljao rašlje nemoćnog Olivera Zelenike te poravnao rezultat.

Za mladog hrvatskog reprezentativca to je bio prvijenac u seniorskom nogometu, nije mogao doći u bolje vrijeme niti ljepši način. Tad je Hajduk još i jače krenuo po novi gol, odnosno kompletiranje preokreta i još jedan trobod. Činilo se kako su do toga došli u 81. minuti, kad je iz blizine poentirao Marko Livaja, ali je u tijeku akcije ipak u zaleđu bio Filip Uremović, što se potvrdilo i analizom iz VAR-sobe.

Više nije bilo nekih ozbiljnijih prigoda, pa je konačni rezultat bio tih 1-1. Novi je to gostujući kiks Hajdukove momčadi, upisala je ona sad već četvrti remi u posljednjih pet utakmica izvan Splita, pa bi se vodeća Rijeka eventualnom sutrašnjom pobjedom kod Dinama mogla još i više odvojiti, na čak četiri boda prednosti…