Zlatna pirueta: Dani Olmo zabio je 100. španjolski pogodak na svjetskim prvenstvima

Bivši Dinamov igrač otključao je kostarikansku mrežu

Španjolska je — u skladu s njezinim određenim nadimcima — furiozno krenula u avanturu na Svjetskom prvenstvu u Kataru. U ogledu s autsajderom Kostarikom zabila je tri pogotka u otprilike pola sata, a račun je otvorio Dani Olmo.

Bivši Dinamov igrač prvo je promašio veliku priliku u petoj minuti nakon Pedrijeve duge lopte, ali zato je u 11. bio precizan i to na sjajan način. Olmo je tada izmijenio dvostruko dodavanje s Gavijem; aktualni Golden Boy podigao je loptu koja je preskočila zadnju liniju Kostarikanaca, a njegov suigrač izbjegao je zaleđe i krasnim primanjem te okretom probio Keylora Navasa za 1-0.

Bio mu je to, kao i mnogima na ovom turniru, prvijenac na Mundijalu, ali i na velikim natjecanjima. Također, Španjolska je zahvaljujući njemu stigla do svojeg 100. gola na svjetskim prvenstvima, što su ranije učinili jedino Brazil, Njemačka, Argentina, Italija i Francuska.

Za visokih 3-0 do poluvremena još su se pobrinuli Marco Asensio u 21. i Ferran Torres s bijele točke u 31. minuti.