Priče

Heroj dana: Super Scott

Scott McTominay, od svih ljudi, prvi je igrač koji je zabio dva gola u nadoknadi za United

Posljednji je put Scott McTominay u Premier ligi zabio prije točno pola godine, u travnju. Prije toga je premierligaški gol imao još krajem 2021. A nije da u međuvremenu nije igrao, skupio je od tada 42 prvenstvena nastupa. On, uostalom, kao (uglavnom) defenzivni veznjak niti nije netko od koga očekujete golove, iako ih je za Manchester United zabio 20-ak u više od 200 nastupa, što za takvog igrača uopće nije loše. Samo što, da ste morali pogađati tko će iz ove momčadi zabiti dvaput u sudačkoj nadoknadi iste utakmice, vjerojatno biste spomenuli više od pola rostera prije nego što bi vam on pao na pamet.

A upravo to se dogodilo jučer.

Škotski je reprezentativac ušao u 87. minuti domaće utakmice protiv Brentforda pri rezultatu 0-1. Unitedu je prijetio treći uzastopni prvenstveni poraz na Old Traffordu — što bi bilo prvi put u povijesti — ali onda je McTominay zabio najprije u trećoj minuti nadoknade, pa zatim opet u sedmoj, glavom, i to na asistenciju Unitedova dežurnog krivca Harryja Maguirea.

Možda pomalo iznenađujuće s obzirom na to da govorimo o klubu koji je vrlo često pobjeđivao u posljednjim minutama susreta, pa je tako dobio i neke od svojih najčuvenijih utakmica, McTominay je prvi igrač u Unitedovoj povijesti koji je zabio dvaput u nadoknadi iste premierligaške utakmice. I još je tako donio pobjedu.