Barça je do 86. tražila rješenje protiv Osasune, a onda je Alba zabio nakon finog De Jongova poteza

Katalonci su još bliže naslovu

Barcelona je sve bliže naslovu španjolskog prvaka, no danas je bila vrlo blizu kiksu protiv žilave Osasune na domaćem terenu.

Katalonci su dočekali goste iz Pamplone u susretu 33. kola La Lige, a momčad za koju nastupa hrvatski reprezentativac Ante Budimir držala je ‘nulu’ na semaforu do završnih minuta. Barcelona je imala 76 posto posjeda na svojoj strani i trostruko više udaraca prema golu.

U prvom poluvremenu, doduše, nije imala nijedan; iz tog perioda možemo izdvojiti Raphinhin neugodni pokušaj iz slobodnog udarca i šut glavom Ronalda Araúja, no domaćin se u nastavku podignuo i na kraju uhvatio trobod.

Jordi Alba ušao je u igru u 76. i 10 minuta kasnije poentirao za odluku utakmice; Robert Lewandowski u 86. se izvukao na desnu stranu kaznenog prostora i poslao loptu u sredinu. Ona je poletjela prema Frenkieju de Jongu koji se namjestio za udarac glavom; međutim, suprotno svim očekivanjima, Nizozemac je odlučio ne pucati nego proslijediti na lijevu stranu, upravo do Albe koji je raspalio i zabio za 1-0. Bila mu je to druga asistencija ove sezone.

Barcelona je sada na plus 14 u odnosu na Real Madrid koji ima utakmicu manje i večeras u 22 sata igra protiv Real Sociedada u gostima. Titula, zapravo, samo što nije…