Bayer je i u uzvratu u potpunosti nadigrao Rangerse i plasirao se u četvrtfinale Europa lige

Jedini gol na utakmici, svoj europski prvijenac, zabio je Moussa Diaby

Nogometaši Bayer Leverkusena izborili su četvrtfinale Europa lige nakon što su u dvjema utakmicama (3-1 u prvoj, večeras u uzvratnoj 1-0) pokazali više od Glasgow Rangersa, danas eliminiranih iz nastavka natjecanja.

Njemački predstavnik imao je veliku prednost iz utakmice s Ibroxa koju je prenio na BayArenu u uzvratni ogled pa su se Rangersi tek mogli nadati da će nastaviti negativan niz suparnika koji u ovom natjecanju u 11 posljednjih utakmica samo jednom sačuvao mrežu netaknutom. Postojala je, jasno, i loša vijest za njih. Samo jednom u posljednjih 25 utakmica u Europa ligi Bayer je propustio slaviti gol.

Večeras nije.

Nakon potpune Bayerove dominacije u prvom poluvremenu, u kojem škotski tim nije imao niti jedan udarac prema vratima i u kojem je imao tek 30 posto posjeda lopte, kraj nadanja o ostanku u natjecanja definitivno je za Rangerse stigao u 51. minuti nakon što je Moussa Diaby svojim europskim prvijencem poentirao za 1-0.

Odlično ga je pritom pronašao Charles Aránguiz, koji je osim asistencije stigao i do žutog kartona zbog kojeg propušta ogled protiv Intera u ponedjeljak, u četvrtfinalu natjecanja.

Ako je do tada šansa tim iz Glasgowa bila mala, u preostalom vremenu nakon pogotka postala je i daleko manja. Ne samo zbog promjene na semaforu već i zbog što je u sljedećim minutama domaćin pokazivao više, a gost i dalje malo ili ništa.

Koliko je sastav Stevena Gerrarda zaslužio prolazak nakon ove utakmice? Recimo, do 70. minute njihova je statistika bila popunjena isključivo nulama u rubrikama udarca izvan okvira, u okvir i blokiranih pokušaja, velikih prilika… Do kraja ogleda nešto se popunila, ali i dalje ostala debelo ispod potrebnog za pobjedu i prolazak u četvrtfinale.