Benjiboom! Pavard je uvalio projektil Ircima, no Francuzi za pobjedu trebaju zahvaliti i Maignanu

Francuska je pobijedila Irsku u Dublinu (1-0)

Nakon uvjerljivog rasturanja Nizozemske u prvom kolu (4-0), Francuska se zaputila u goste u drugoj utakmici kvalifikacija za Euro 2024. Svjetske viceprvake ugostila je Irska u Dublinu, a izabranici Didiera Deschampsa stigli su do novog, minimalnog trijumfa.

U prvom poluvremenu gledali smo doista oskudnu i nezanimljivu utakmicu koja se može usporediti s mnogim dosadnim reprezentativnim ogledima. U tom periodu gledatelji su mogli svjedočiti tek jednom šutu unutar okvira gola, ali prvu polovicu sterilnosti u 50. je minuti krasnim pogotkom nadoknadio Benjamin Pavard.

Bayernov bek tada je ukrao loptu Ircima na 20-ak metara od gola i zatim bez milosti opalio i otključao mrežu Gavina Bazunua silovitim udarcem, a to mu je bio treći gol za reprezentaciju. Dva od ta tri pogotka zabio je izvan 16-erca; svi se sjećamo prvoga koji je uslijedio u osmini finala Svjetskog prvenstva u Rusiji 2018. protiv Argentine.

Također, ako brojimo golove za klub i reprezentaciju, Pavard ove sezone broji sedam zgoditaka, što nikada ranije u karijeri nije ostvario.

Francuzi su se ponešto oslobodili poslije tog gola; Moussa Diaby tako je testirao Bazunua solidnim udarcem u 69. minuti, a pet minuta kasnije Adrien Rabiot oprobao je šut ljevicom.

Činilo se kao da Francuska kontrolira situaciju na terenu, ali Irci su postajali sve opasniji što se kraj utakmice više bližio. Oko 80. minute uspostavili su period pritiska koji je doveo i do njihove najveće šanse na susretu; prekaljeni James McClean zaprijetio je s lijeve strane u 84. i natjerao Mikea Maignana na prvu i pritom vrlo važnu intervenciju. Milanov vratar opet je morao reagirati u 89. minuti kada je Jules Koundé glavom umalo uvalio loptu u svoju mrežu, a onda je fenomenalno reagirao poslije kornera koji je uslijedio.

Nathan Collins tada je ostao nečuvan, nadskočio čuvare i glavom tukao u nebranjeni desni kut Maignanova gola, ali Francuz se protegnuo poput mačke i skinuo tu šansu. Završilo je 1-0 za Francuze, a Irci mogu biti zadovoljni agresivnim pristupom. Doduše, stare račune s Francuskom nisu uspjeli izravnati…

Tricolori, dakle, ostaju stopostotni nakon dva kola i drže vrh svoje skupine, ali ovaj put tek je počeo…