Bez pritiska je sad puno lakše. Hajduk je na ovakve rezultate čekao mjesec i pol dana

Rudeš je na praznom Poljudu poražen s čak 5-1

Velika rezultatska kriza u drugoj polovici ožujka te prvom dijelu travnja izbacila je Hajduk iz konkurencije za oba domaća trofeja. Baš tad su se i prestale nizati pobjede Bijelih, no sad je i to došlo na red, nakon što je nestao sav pritisak. Nakon minimalnog trijumfa kod Slaven Belupa (1-0), večeras je na praznom Poljudu s čak 5-1 svladan već ispali Rudeš.

Tako je splitski prvoligaš nakon više od mjesec i pol dana povezao dvije ligaške pobjede, tad je to bilo protiv Istre 1961 (1-0) na domaćem terenu te Gorice (3-0) u gostima. Prvo ime današnje utakmice svakako je mladi američki nogometaš Rokas Pukštas, u uvodnih je 45 minuta čak triput poslao loptu u mrežu.

Doduše, jednom je to bilo i u vlastitu, kad je u 28. minuti matirao svojeg golmana Bornu Buljana te smanjio Rudešov zaostatak. No, treba svakako spomenuti da je baš Pukštas zaslužan za veliko Hajdukovo vodstvo s početka utakmice. Najprije je pogodio već u četvrtoj minuti, a onda i u 26. opet svladao Mateja Markovića.

Već spomenutim je autogolom Amerikanac barem nakratko vratio Rudeš u život, no sve je to nestalo već u četvrt sata nastavka igre. Tad je, pak, dvostruki strijelac postao Filip Krovinović, a njegovi su zgodici stizali u 53. te 59. minuti, čime se riješilo pitanje pobjednika ove skoro pa i revijalne utakmice.

S ova je tri boda, naime, Hajduk sad i matematički osigurao barem treće mjesto, više ga ne može prestići niti trenutno četvrti Osijek. Potvrdu ovog trijumfa donio je Nikola Kalinić, u 71. je realizirao kontranapad za konačnih 5-1 na otužnom i pomalo sablasnom Poljudu. Rudeš je tako već po 27. put u sezoni doživio poraz, a Hajduk odradio posao bez većih problema.