Black Country Derby pripao je Big Samu: West Brom je svladao Wolvese u sjajnoj utakmici

Baggiesi su slavili rezultatom 3-2, a Pereira je uspješno realizirao dva penala

Sjajnu utakmicu gledali smo u prvom Black Country Derbyju u Premier ligi još od 2012. godine. Doista, posljednji su se put Wolverhampton i West Bromwich Albion sastali u prvoligaškom društvu prije gotovo devet godina; Baggiesi su tada na krilima Petera Odemwingieja razbili Vukove s 5-1 u gostima, a danas smo na Molineuxu ponovno svjedočili bombastičnom ogledu koji je ovaj put bio nešto izjednačeniji, no s istim pobjednikom.

Već u prvom poluvremenu vidjeli smo tri zgoditka i pregršt šansi, a središnju ulogu u svim ključnim situacijama odigrao je Willy Boly. Domaći stoper prvo je postao potencijalno tragična figura kada je u osmoj minuti skrivio penal nad Callumom Robinsonom. Iako je prekršaj počinjen na samom rubu kaznenog prostora, VAR je potvrdio kako se ipak dogodio unutar šesnaesterca, a Matheus Pereira s bijele je točke bio hladan kao led. Momčad koju vodi Sam Allardyce povukla je prvi potez, spomenuti stručnjak prvi je put poveo otkad je u klubu, a Vukovi su u nastavku poprilično zagrizli.

Prigode su se redale jedna za drugom, a Wolvesi su do poluvremena uspjeli preokrenuti najvećim dijelom zahvaljujući Bolyju koji je u 38. minuti asistirao Fábiju Silvi za izjednačenje, a onda u 43. i sam poentirao za 2-1 te pogodio prvi put nakon 21 mjeseca u Premier ligi. Zanimljivo, posljednji igrač Wolvesa koji je u jednoj utakmici navedenog natjecanja skrivio penal, zabio i asistirao bio je Adlène Guédioura 2011. godine, također protiv West Broma.

Domaći su na predah otišli s plusom i pet udaraca u okvir suparničkih vrata, ali WBA je preko Pereire i Robinsona nekoliko puta zaprijetio i dokazao da bi mogao zapapriti rivalima u nastavku. To se i dogodilo; u 52. minuti proradio je dvojac bivših Arsenalovih juniora. Semi Ajayi bio je najviši u skoku i pogodio za izjednačenje na asistenciju Kylea Bartleya, a time je došao do svog drugog ovosezonskog zgoditka u engleskom prvenstvu. West Brom je općenito izgledao vrlo opasno i lako ulazio u prilike, a to se u potpunosti kapitaliziralo četiri minute nakon poravnanja kada je Robinson još jednom srušen u kaznenom prostoru. Michael Oliver opet je pokazao na 11 metara, a krivac je ovaj put bio Conor Coady.

Sve se odigralo na isti način kao i u prvom poluvremenu; Pereira je zapucao i prevario Ruija Patrícija, a spomenut ćemo da je West Bromov strijelac od početka prošle sezone naovamo sudjelovao u ukupno 30 ligaških pogodaka; 11 ih je zabio i 19 namjestio. Brazilski ofenzivac daleko je najefikasniji pojedinac Baggiesa, a Wolvesima je ovo bio šesti ovosezonski gol primljen iz penala, u čemu prednjače među engleskim prvoligašima…

Domaći su tada pohitali po treći zgoditak i novo izjednačenje, ali samo je jedan od njihovih 12 udaraca prema golu u drugom dijelu otišao u okvir. Big Sam tako je napokon dočekao prvo slavlje na klupi Baggiesa i malo se trgnuo iz ponora, a Nuno Espirito Santo svakako će biti zabrinut činjenicom da njegov sastav nije ostvario pobjedu šestu ligašku utakmicu zaredom.