Ćaća clutcha: Bernardo Silva je devet posljednjih golova u Ligi prvaka zabio u nokaut fazi

S dva je večerašnja pogotka trasirao put Cityju prema novom finalu

S velikim se iščekivanjem čekala večerašnja utakmica polufinalnog uzvrata Lige prvaka između Manchester Cityja i Real Madrida, mnogi su joj odavno dali i epitet ‘finala prije finala’. Nakon uvodnih 45 minuta, ta su očekivanja itekako ostvarena, a domaći bi zasigurno rekli i da su premašena. City je na odmor na Etihadu otišao s 2-0 te je s ukupnih 3-1 vrlo blizu ulaska u novo finale.

Za to je vodstvo najzaslužniji Bernardo Silva, dvostruki strijelac u prvom dijelu. Mrežu gostiju iz Madrida načeo je u 23. minuti, nakon što mu je loptu sjajno podvalio Kevin De Bruyne, iza leđa čitave Realove obrane. S 10-ak metara je Portugalac silovito tukao, tu čak više niti gotovo pa nesavladivi Thibaut Courtois nije mogao ništa.

Tada je konačno slomljen otpor gostujućeg sastav, prije toga je lopta često bila ispred njihov vrata, pa je bilo samo pitanje trenutka kada će lopta završiti u Belgijčevoj mreži. Ponovilo se to i u 37. minuti, prvo je pucao İlkay Gündoğan, ali su taj pokušaj blokirali Realovi braniči. Na njihovi žalost, lopta je doletjela točno na Silvinu glavu, koji ju je s nekih sedam-osam metara proslijedio u gol, za 2-0 u Manchesteru.

Pokazao je Portugalac kao pravi čovjek za odlučujuće utakmice, jer je njegovih devet posljednjih pogodaka u Ligi prvaka palo u nokaut fazi. Taj je niz započeo još prije četiri godine, u osmini finala protiv Schalkea, a onda je i u idućim sezonama samo nastavljao svoju seriju u utakmicama na ispadanje.

No, kao i uvijek u dvobojima Lige prvaka u kojima igra Real Madrid, ništa još nije gotovo, barem dok sudac ne označi kraj…