Copa América: Brazil se poigrao s Peruom, a Venezuela je odradila posao protiv Bolivije

Peru-Brazil 0-5, Bolivija – Venezuela 1-3

U iz europske gledateljske perspektive prihvatljivom terminu odigrana su dva susreta trećeg kola Cope u skupini A, nakon kojih smo saznali da su plasman u sljedeću fazu natjecanja potvrdili Brazil i Venezuela.

Brazil je pobijedio Peru s 5-0 i grupnu fazu natjecanja završava bez primljenog gola u tri utakmice u kojima je osvojio ukupno sedam bodova.

Brazilci su večeras golgeterski dio posla ravnomjerno raspodijelili. Do poluvremena je bilo 3-0, a strijelci su, redom, bili Casemiro, Roberto Firmino i Everton Soares. Dani Alves i Willian dodali su svaki po jedan gol u nastavku. U posljednjim trenucima penal u šesti pogodak Brazila nije pretvorio Gabriel Jesus. Favoriti? Firminov i Willianov gol.

U drugoj utakmici Venezuela je došla do ključne pobjede nad Bolivijom. Završilo je 3-1. Utakmica je otvorena ranim pogotkom Darwina Machisa, venezuelanskog veznjaka koji igra za Cadiz. Deset minuta igre u drugom poluvremenu Machisu je bilo potrebno da dođe do svog drugog pogotka, zatim je u završnici, u 82. minuti, Leonel Justiniano smanjio na 2-1, samo da bi četiri minute kasnije Joseph Martinez zabio gol i potvrdio pobjedu Venezuele.

Što se tiče Peruanaca, oni sada moraju čekati da se kompletira poredak najboljih trećeplasiranih reprezentacija. S četiri boda imaju kakve-takve izglede, jer dalje s te pozicije prolaze dvije od tri reprezentacije.