Čudesno. Tako najbolje možemo opisati El Clásico i epsku Realovu pobjedu nad Barçom

Sjajnu utakmicu gledali smo na Bernabéuu

Real Madrid i Barcelona večeras su se ogledali na prepunom stadionu Santiago Bernabéu u 32. kolu La Lige, a radilo se o El Clásicu koji je mogao odlučiti rasplet prvenstva — na kraju je završilo 3-2 i možemo reći da je pitanje prvaka gotovo riješeno.

Počelo je savršeno; Barça je povela već u šestoj minuti. Raphinha je tada izveo udarac iz kuta s desne strane, a lopta je preletjela sve igrače, uključujući i vratara Andrija Lunina koji je pomalo zaplivao u nadi hvatanja ili odbijanja. Međutim, na kraju je sjela na glavu Andreasa Christensena koji je skočio u pravi trenutak i zabio za 1-0 — to mu je bio prvi pogodak u Primeri ove sezone, a o njemu više možete pročitati OVDJE.

Real je odmah nakon toga imao veliku prigodu preko Viníciusa kojeg je proigrao današnji starter i kapetan Luka Modrić, no Brazilac je brzo došao na svoje. Igrala se 18. minuta kada je Lucas Vázquez prodao dvije majstorije Barceloninim braničima i tako izborio kazneni udarac.

Naime, Realov brzanac prvo je predriblao Joãa Cancela kao da ga nema i ušao u kazneni prostor, a onda ga je pokušao zaustaviti mladi Pau Cubarsí. Međutim, Vázquezova noga zakačila se za list Barçinog stopera, a domaći igrač je pao i Cesar Soto Grado pokazao je na bijelu točku. Vinícius Júnior stavio je loptu na bijelu točku i precizno izveo najstrožu kaznu, iako je Marc-André ter Stegen bio na lopti. Više o tome možete doznati OVDJE.

Prvo poluvrijeme bilo je iznimno sadržajno, a bome i kontroverzno — dosta će rasprave biti zbog situacije iz 29. minute kada je Lamine Yamal skrenuo jednu loptu nakon ubačaja petom, a Andrij Lunin nekako je iščupao to i odbio s gol linije. Međutim, taj je čin bio vrlo ruban i iz nekih se kutova činilo da je lopta u potpunosti prešla crtu i ušla u gol, ali La Liga nije imala gol tehnologiju na crti, čak ni u ovakvom derbiju. Neki će zbog toga smatrati da je Blaugrana pokradena, a više pročitajte OVDJE.

Grozne vijesti za Barcelonu stigle su u sudačkoj nadoknadi kada se ozlijedio Frenkie de Jong koji je na kraju morao izaći na nosilima.

Sve u svemu, gledali smo spektakularno prvo poluvrijeme pa nije ni čudno da je drugo počelo ponešto tiše; ali zato smo u zadnjih 20-ak minuta gledali tešku jurnjavu.

Barcelona je prvo povela 2-1 preko Fermína Lópeza koji se odlično snašao u petercu nakon jednog odbijanca. Realovi igrači protestirali su i tražili zaleđe u čemu nisu uspjeli, ali vrlo su se brzo konsolidirali i poravnali na 2-2 u 73. kada je Viní nabacio u šesnaesterac, a Cancelo zaspao i dopustio Vázquezov pogodak za 2-2. Iskusni realovac tako je postao pomalo i neočekivani junak ovog derbija, a uzbudljiva završnica tako je bila osigurana.

Viní je tako u 78. minuti pobjegao u kontri i izbio pred Ter Stegena koji mu je uspio zatvoriti prvi kut u škakljivoj situaciji, a već smo se počeli miriti s činjenicom da će derbi završiti neriješeno.

Međutim, Real je onda izveo ono što Real uvijek izvodi; sjajna akcija u nekoliko poteza u drugoj minuti sudačke nadoknade rezultirala je Joseluovim dodavanjem petom na drugu vratnicu za natrčalog Judea Bellinghama koji je, baš kao i prošli put, stisnuo loptu i zakucao je u mrežu za domaću pobjedu i fenomenalan kraj još čudesnijeg derbija.

Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu kao kapetan, imao dva zanimljiva udarca i dobio žuti karton u 82. minuti, a ovo mu je možda bio i zadnji Clásico.

Što se tiče stanja na tablici, Real je sada na plus 11 i tako je odmaglio najvećem rivalu, a do kraja je preostalo još šest kola.