Derbi kola odigrali su Osijek i Hajduk. Tri boda ostala su u Gradskom vrtu nakon pobjede 1-0

Ono najvažnije napravio je Antonio Mance u 34. minuti

Šesto kolo hrvatskog nogometnog prvenstva trebalo je ponuditi dvije utakmice koje se običavaju pisati s predznakom ʻderbiʼ. Onaj veći između prošlosezonskog prvaka Dinama i viceprvaka Rijeke odgođen je zbog europskih obveza obiju momčadi, onaj manji u kojem su se sastali Osijek i Hajduk odigran je u Gradskom vrtu.

Završilo je 1-0 u korist domaćina.

Hajduk je otvorio susret nerealiziranom ranom šansom. Jairo je u petoj minuti ogleda bio u prilici dovesti gostujuću momčad u vodstvo, no Ivušić i okvir gola zaustavili su ga u toj prilici. Do polovice prvoga poluvremena i Osijek je imao priliku za kojom je žalio, a čiji je autor bio Mance. Lijepa kontra izbacila ga je u jedan-na-jedan situaciju sa Hajdukovim golmanom Ljubićem koji je bio svladan, no Manceov udarac s lijeve strane pogodio je mrežu s vanjske strane.

Našao se Mance potom ponovno u prilici kojom je tek proslavio Ljubića, no u sljedećem njihovom sučeljavanju kao pobjednik je izašao 24-godišnji napadač. Osvojio je loptu na sredini terena, raširio igru dodavanjem do Šorše na desnoj strani, a potom i na vrhu šesnaesterca dočekao da ga isti suigrač idealno posluži. Pogodio je u donji lijevi kut Hajdukova gola iskoristivši, nakon zapucane dvije, treću priliku za upisati se među strijelce.

Dvadesetak otvarajućih minuta drugoga poluvremena Hajdukova momčad bila je ta koja je više prijetila, točnije do bljeska Osijekovih igrača kojeg čisti Simić, a onda u potpunosti preuzela dominaciju i držala domaću publiku na nogama. Nejamšićevi udarci glavom, ipak, nisu donijeli poravnanje rezultata.

Kao što ga, uostalom, nije promijenio niti trenutak iz 85. minute kad se valjda slabim pregledom i(li) pomanjkanjem vjere u suigrače ne po dobrome istaknuo Mirko Marić u trenucima kad je njegovim dodavanjem bolje postavljenom igraču Osijek možda i mogao zaključiti susret.

Pokazat će se da to nije igralo ulogu pa Osijek i iz trećeg uzastopnog derbija izlazi podignute glave. Protiv Dinama i Rijeke dijelili su bodove, u Hajduku su, u prvom međusobnom ogledu trenera Skendera i Burića, pronašli put do sva tri.

Prokockana Hajdukova šansa za vodeće mjesto na ljestvici znači da je Burićeva momčad i dalje na 12 bodova s jednim manjem u odnosu na Dinamo koji ima i utakmicu manje, kao i Rijeka koja ima 10 osvojenih bodova na četvrtom mjestu. Između momčadi Nenada Bjelice i momčadi Igora Bišćana sada je Osijek s 11 osvojenih bodova.