Dinamo je remizirao sa Salzburgom. Pratili smo i komentirali

Plavi su stigli do četvrtog boda u Ligi prvaka

Dinamo je u četvrtom kolu Lige prvaka na Maksimiru sa Salzburgom odigrao 1-1. Pratili smo i komentirali.

90′ Kraj utakmice na Maksimiru!

90′ Prilika za Dinamo. Pavlović je u zračnom duelu laktom pogodio Baturinu i zaradio žuti karton. Bočkaj je izveo slobodnjak s 18 metara i pogodio: prečku.

82′ Nova prilika za Salzburg. Seiwald se prošetao do kaznenog prostora, bloka nije bilo, ali njegov udarac brani Livaković. Lopta je išla previše po sredini gola.

77′Sada Kjaergaard s 25 metara puca ne previše preko gola. U igru ulaze Bočkaj, Baturina i Moharrami. Izlaze Ristovski, Špikić i Ivanušec.

75′ Stao je Dinamov pritisak, štoviše Salzburg izleda opasnije. Sučić izgleda sjajno, što su loše vijesti za Dinamo, baš kao i Šutalo, što su dobre.

Sučić je solo-prodorom zamalo stigao do gola, ali je njegov udarac s ruba kaznenog prostora odsjeo na gredi.

66′ Plavi u posljednjih osam minuta djeluju ispuhano.

Ali Ademija je zamijenio Drmić. Dinamo s dva napadača ide po pobjedu.

58′ Dinamo nastavlja tražiti drugi gol i u nastavku.

Špikić, dvije minute ranije, u sjajnoj situaciji glavom puca ravno u golmana.

51′ Žuti karton za Ivanušeca zbog jako lošeg simuliranja u kaznenom prostoru Salzburga.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme!

Utakmicu na Maksimiru prati 20.779 navijača.

45′ Poluvrijeme na Maksimiru!

Zatvoreno je jako dobrom prilikom Ivanušeca, nakon novog Špikićeva ubačaja, ali Ivanušec puca preko gola.

Nakon Salzburgova ranog vodstva, Dinamo je solidno odgovorio, bio opasnije momčad, zasluženo stigao do izjednačenja, a na poluvrijeme je čak mogao otići i s prednošću.

40′ GOL! Dinamo je izjednačio.

Još jedan korner, nakon kojeg lopta stiže do Ljubičića koji puca s 20 metara, a lopta od bloka odlazi u kut Salzburgovog gola. Gol je prvo poništen zbog zaleđa, pa nakon VAR provjere potvrđen. Sve je čisto i Dinamo ima 1-1.

37′ Prvi Dinamov udarac u okvir gola na utakmici. Ristovski je ubacio s desne strane, a Ivanušec puca iz prve, s ruba kaznenog prostora; sasvim solidan volej, ali lopta je išla po sredini vrata.

33′ Nakon više od pola sata igre Dinamo ima posjed lopte od 60 posto i pokušava stići do poravnanja. Salzburg se, međutim, za sada relativno rutinski brani. Dinamo je bez prave prilike na utakmici i bez udarca u okvir gola.

25′ Dinamo je sada uglavnom s loptom na oko 30 metara od Salzburgova gola. Pritisak se diže, ali pravih prilika nema.

19′ Dinamo je poništen gol; korner, niski centaršut na prvu stativu, i Petković zabija iz voleja za 1-1. No, igra je zaustavljena neposredno prije toga, zbog nespretnog prekršaja Perića na rubu kaznenog prostora u utrčavanju na ubačaj. Korner se ponovio, a lopta je stigla do Mišića koji sa 17-18 metara puca pokraj gola.

16′ Dinamo je u dosadašnjem dijelu susreta loptu u Salzburgov kazneni prostor uglavnom unosio preko desne strane. Sada je jedan centaršut s desnog krila Ademi glavom poslao preko gola s 12-ak metara, a istovremeno i nastradao u zračnom duelu s austrijskom obranom.

12′ Gol! Salzburg vodi 1-0.

Ivanušec je odigrao krivi pas na 30 metara od gola. Salzburg je krenuo u brzu kontru, lopta se dosta sretno na koncu odbila do Nicolasa Siewalda, a ovaj je kroz Perićeve noge pogodio daljnji kut s 15-16 metara i doveo Salzburg u vodstvo.

5′ Dosta isprekidane igre u prvih pet minuta utakmice, uz jedan nesretni prekršaj Petkovića na Soletu, visoko podignutom nogom.

1′ Počela je utakmica na Maksimiru!

20:44 Sve je spremno za početak utakmice na Maksimiru, čeka se izlazak igrača obje momčadi pred popunjene tribine.

Objavljeni su i sastavi za večerašnji susret. Ante Čačić kreće s Darijom Špikićem i Lukom Ivanušecom. Martin Baturina ostao je na klupi.

DINAMO: Livaković; Ristovski, J. Šutalo, Perić; Ivanušec, Mišić, Ademi, Špikić, Ljubičić; Petković, Oršić

SALZBURG: Köhn; Dedić, Solet, Pavlović, Ulmer; Seiwald, Gourna, Kjaergaard, Sučić; Šeško, Okafor.

Na jučerašnjoj konferenciji utakmicu je, uz Čačića, najavio i Josip Mišić te prokomentirao igru Luke Sučića, hrvatskog reprezentativca koji se, baš kao i Mišić, nada putovanju Katar.

“Puno se priča o tome, ja samo mogu reći da dajem sve od sebe. Bitna je sad ova utakmica i one u narednih mjesec dana. Važno je da ja igram dobro i da momčad bude dobra, bit će što bude. Nisam Sučića previše pratio dok nismo zaigrali protiv njih. Stvarno je talentiran i mislim da će biti važan igrač za reprezentaciju u budućnosti. Sviđa mi se ta njegova lijeva noga i pregled igre”, rekao je.

Ante Čačić, Dinamov trener, jučer je na novinarskoj konferenciji poručio da Dinamo u ovom susretu zanimaju samo tri boda.

“Zanimaju nas samo tri boda jer nas jedino oni i drže u borbi za prezimljavanje. Moramo ići s glavom, a ne na glavu. Ono što ne smijemo dopustiti je da nas dobiju na energetskom planu, da se potroše više od nas”, rekao je.

“Jedino je normalno da vjerujemo da možemo do dobrog rezultata i da tome težimo. Ovo je ozbiljno i najprestižnije natjecanje i nije lako osvajati bodove. No, Dinamo je otvorio skupinu s tri boda i to je podiglo apetite, ali to smo i zaslužili. Ove dvije utakmice u Salzburgu i Milanu pokazale su da nam malo fali. Vidjet ćemo u sljedeće tri utakmice možemo li preskočiti to malo”, dodao je.

Dinamo će protiv Salzburga igrati na rasprodanom Maksimiru.

“Ovim putem obavještavamo navijače o tome da su za utakmicu 4. kola UEFA Lige prvaka Dinamo – Salzburg na stadionu Maksimir u ponedjeljak oko 16 sati rasprodane ulaznice za sve tribine”, poručeno je jučer s Maksimira.

Nakon što je u trećem kolu Lige prvaka u Austriji poražen od Slazburga 1-0, Dinamo na Maksimiru u četvrtom kolu dočekuje istog suparnika.

S tri boda na računu iz prvog kola protiv Chelseaja, i dva poraza, Plavi igraju ključnu utakmicu kada je riječ o potencijalnom prolasku dalje.

Analizu prve utakmice iz tipkovnice Mihovila Topića moguće je pročitati OVDJE.