Dinamo je remizirao s Genkom na Maksimiru. Pratili smo i komentirali

Modri su osigurali prezimljavanje u Europi

Dinamo u 18:45 igra protiv Genka u petom kolu grupne faze Europske lige. Osvajanjem boda osigurao bi europsko proljeće, a susret možete pratiti zajedno s nama.

Završila je utakmica na Maksimiru. Dinamo je remizirao s Genkom i osigurao prezimljavanje u Europi, ali možda neće igrati u Europskoj ligi.

90+1′: Potegnuo je Gojak s ruba šesnaesterca, ali ravno u Vandevoordta.

Igrat će se još četiri minute sudačke nadoknade.

87‘: Izlazi Moharrami, a ući će Duje Čop.

86‘: Livaković je sada skinuo odlične dvije gostujuće prilike. Genk je krenuo u kontru: prvo je zaprijetio Paintsil, onda i Bongonda, no hrvatski reprezentativni vratar bio je na mjestu.

85‘: Gojak je s desne strane igrališta gotovo uvalio loptu pod Vandevoordtovu gredu, ali Genkov čuvar mreže uspio je prebaciti loptu preko gola.

81‘: Špikić je malo razbudio gledatelje na Maksimiru pa zapucao prema Vandevoordtovim vratima, ali nedovoljno jako kako bi ozbiljnije zaprijetio.

75‘: Oršić i Ademi izlaze van, a unutra ulaze Komnen Andrić i Amer Gojak. Onaj Menalov udarac iz 50. minute još je uvijek jedini koji je išao u okvir gola u drugom poluvremenu.

69‘: Mijenja Dinamo. Umjesto strijelca Menala ulazi Dario Špikić.

64‘: Dinamo i dalje ima inicijativu, ali nije lako probiti Genk.

50‘: Opet je opalio Ivanušec, ali suparnički vratar uspio je uhvatiti tu loptu bez poteškoća.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Luki Menalu ovo je bio prvijenac za Dinamo u Europskoj ligi. Više o tome ovdje.

Inače, West Ham protiv Rapida u Beču vodi 2-0: strijelci su bili Andrij Jarmolenko i Mark Noble, a asistent za prvi gol bio je Nikola Vlašić.

Kraj prvog poluvremena. Dinamo je u većem dijelu prvog poluvremena bio bolja momčad i zasluženo poveo, ali Genk je u posljednjim sekundama prvog poluvremena pokazao da nije nimalo bezopasan. Rezultat je 1-1…

Baš kad je Dinamo dominirao, Ike Ugbo lijepo se zagradio poslije kornera, okrenuo oko Franjića i raspalio po golu. Lopta se od grede odbila u mrežu.

45′: Gol! Genk je izjednačio na Maksimiru…

43‘: Dinamo konstantno pritišće, prijeti i općenito izgleda puno bolje od belgijskog suparnika.

Modri su poveli: Kévin Théophile-Catherine poslao je fenomenalnu dugu loptu prema Luki Menalu koji je pobjegao čuvaru McKenzieju i poentirao za domaću prednost. Sjajno proigravanje iskusnog Dinamova stopera…

35′: Gol! Dinamo je poveo na Maksimiru.

31‘: Dinamo se u posljednjim minutama probudio i preuzeo inicijativu. Sada je Mislav Oršić zapucao s lijeve strane kaznenog prostora u nelošoj poziciji, ali preko gola.

27′: Petković je pao u gostujućem kaznenom prostoru nakon duela s Mujaidom Sadickom, ali švedski sudac nije pokazao na bijelu točku.

17‘: Evo nam prvog udarca unutar okvira gola. Bruno Petković poslao je krasnu dugu loptu prema Luki Menalu, ali njegov udarac nije bio težak ispit za Maartena Vandevoordta.

12′: Bryan Heynen opucao je glavom poslije kornera, no Josip Šutalo uspio se obračunati sa situacijom i odbiti u novi udarac iz kuta koji za Genk nije urodio plodom.

8′: Junya Ito poslao je neugodnu loptu u kazneni prostor koju je Theo Bongonda propustio zahvatiti na pravi način.

Počela je utakmica na Maksimiru!

18:38 Sve je spremno za utakmicu na prohladnom Maksimiru. Igrači će uskoro izaći na travnjak, a nadamo se zanimljivoj i sadržajnoj utakmici.

Evo nam i sastava.

Glavni sudac utakmice bit će Šveđanin Glenn Nyberg koji je Dinamu ove sezone već sudio u kvalifikacijskom ogledu Lige prvaka protiv Omonije na Cipru. Modri su tada na velikoj vrućini pobijedili 1-0.

Uoči utakmice podsjećamo i na Telesportove tekstove, a preporučit ćemo onaj Mihovila Topića o Ameru Gojaku i njegovoj ulozi u Dinamu.

“Očekujemo tešku utakmicu, znamo koliko je Genk kvalitetan. Osjetili smo to u Belgiji gdje rezultat nije bio realan jer su i oni imali svoje šanse. Bit ćemo spremni sutra da damo maksimum i da pobijedimo”, kazao je Krznar u najavi utakmica, a više njegovih izjava pročitajte ovdje.

Dinamova jesenska europska avantura polako se bliži svome kraju. Modri danas nastupaju u petom kolu grupne faze Europske lige na Maksimiru i nadaju se još jednoj pobjedi nad Genkom.

Podsjetimo, momčadi Damira Krznara treba bod kako bi osigurao europsko proljeće: remijem bi se sigurno plasirao u sljedeću fazu Konferencijske lige jer bi zadržao dva boda plusa nad Genkom i, u najgorem slučaju, jedan u odnosu na Rapid. Spomenuti klubovi u posljednjem kolu igraju međusobni susret pa ne bi mogli zajedno prestići Plave. U slučaju slavlja protiv Belgijaca, Dinamo bi ugrabio minimalno drugo mjesto u grupi i sljedeću fazu Europske lige.

Dakle, momcima iz Maksimira odgovara sve osim poraza, a kao pitanje jedino ostaje natjecanje u kojemu bi nastavili europsko krstarenje.