Gorica je na domaćem terenu upisala pobjedu protiv Šibenika

Gorica - Šibenik 3-1

U drugom kolu HNL-a Gorica je na domaćem terenu nadigrala Šibenik i stigla do prve pobjede u novoj sezoni. Završilo je 3-1 za domaćine.

Realizacija je bila bolja nego u prošlom kolu na Rujevici i Gorica ja stigla do uvjerljive pobjede. U 16. minuti Aleksandar Jovičić pokušao je petom zabiti za 1-0 iz blizine, no Lovre Rogić obranio je njegov udarac i loptu poslao u korner.

No, gol je odgođen samo na deset minuta. U 26. minuti, naime, Kristijan Lovrić uposlio je Hrvoja Babeca koji je izašao sam pred Rogića i pogodio za 1-0.

Lovrić je odigrao sjajnu utakmicu. U 36. minuti s 20-ak metara zatresao je gredu. Do kraja utakmice namjestio je nekoliko zicera koje njegovi suigrači nisu uspjeli pretvoriti u pogodak. Utakmicu je završio sa šest ključnih dodavanja i udarcem koji je na putu do gola Karlo Bilić skrenuo u vlastitu mrežu za 3-0 u 69. minuti. Tri minute ranije nakon ubačaja iz kuta za Goricu i slabe reakcije šibenske obrane za 2-0 zabio je Matar Dieye.

Gorica je mogla i trebala stići do uvjerljivije pobjede, ali je na koncu, u 88. minuti, primila gol za 3-1. Strijelac je nakon ubačaja iz kuta bio Bilić, ovoga je puta loptu poslao u ‘pravi’ gol. Prva tri boda su, međutim, tu i to je ono što je nakon druge odigrane utakmice u novoj sezoni ipak najbitnije…