Hajduk je golom Tonija Teklića pobijedio Šibenik na Šubićevcu

Paolo Tramezzani debitirao je na Hajdukovoj klupi važnom pobjedom

U 17. kolu HNL-a Hajduk je na Šubićevcu pobijedio Šibenik 1-0 i — nakon mjesec dana zimske pauze — prekinuo niz od tri prvenstvena poraza.

Paolu Tramezzaniju bio je ovo debi na Hajdukovoj klupi i debi nije bio baš jednostavan. Hajduk je stvorio nešto prilika i poluprilika u prvom dijelu, a najbliži golu bio je u 29. minuti kada je Mijo Caktaš s više od 25 metara iz slobodnog udarca pogodio stativu.

Hajduk je na koncu do vodstva svejedno došao nakon slobodnog udarca, ali u drugom poluvremenu, u 62. minuti — Nediljko Labrović sjajno je obranio udarac Janija Atanasova s ruba kaznenog prostora, a u nastavku akcije Tonio Teklić je na drugoj stativi iz blizine zabio za 1-0. Tekliću je ovo bio prvi start u prvenstvu.

Dimitris Diamantakos nije iskoristio drugu najbolju priliku za Hajduk u prvom poluvremenu, u 13. minuti, kada je ostao kratak u pet metara na ubacivanje Ádáma Gyurcsa s desne strane.

Šibenik je pak u drugom poluvremenu složio dvije prave prilike iz kojih je lako mogao doći do gola — Emir Sahiti je u 52. minuti sjajno pucao iz kaznenog prostora u padu, ali je njegov udarac još bolje obranio Lovre Kalinić, dok je u 74. minuti u čistoj situaciji Josip Kvesić jednu dugu loptu iz prve pokušao poslati u Hajdukovu mrežu, no ona je završila s krive strane stative.

U 80. minuti Labrović je obranio još jedan udarac Atanasova, ovoga puta, iz igre, zatim i udarac Caktaša s bijele točke u samoj završnici utakmice, no Hajduk je na koncu stigao do svoje prve pobjede u domaćem prvenstvu od kraja studenog prošle godine.

I do 20. boda ove sezone, tri manje od Rijeke koja se nalazi na četvrtom mjestu i koja ima tri utakmice manje…