Hrvatska futsal reprezentacija pobijedila je Poljsku na otvaranju Europskog prvenstva

Hrvatska - Poljska 3-1

U prvoj utakmici Europskog prvenstva u futsalu Hrvatska je u Amsterdamu pobijedila Poljsku 3-1 i tako opravdala status favorita.

Hrvatska nije najbolje otvorila utakmicu i Poljaci su u prvih sedam minuta stvorile tri izgledne prilike. Bili su ili neprecizni ili je pokušaje branio danas sjajni Žarko Luketin, a odmah nakon toga Hrvatska je stigla do vodstva.

Matej Horvat primio je loptu na desnoj strani, prošao igrača, zavaljao drugog i golmana pa rabonom loptu ubacio u praznu mrežu. I iako su Poljaci brzo stigli do izjednačenja, golom Patryka Hołyja u 14. minuti, Hrvatska je odmah odgovorila; uz nešto sreće gol za 2-1 postigao je na drugoj stativi Antonio Sekulić. U 17. minuti Franko Jelovčić povisio je, također uz nešto sreće, na 3-1, što je bio rezultat koji je Hrvatska sačuvala do odlaska na odmor.

Hrvatska je prednost odlučila čuvati i u nastavku i nije izgledala baš najbolje. Poljaci su pogodili dvije stative, Luketin je povezao nekoliko sjajnih obrana i sredinom drugog dijela Hrvatska je i dalje imala dva gola prednosti. Hrvatska se uglavnom branila, a kreirala je i tri situacije iz kojih je mogla doći do prednosti od 4-1. U posljednje četiri minute Poljaci su napad zaigrali bez golmana, ali nisu uspjeli zabiti. Prva pobjeda je tu.

Iduću utakmicu Hrvatska igra u utorak, protiv Rusije, u 17 sati i 30 minuta.