Hrvatsko finale Regionalne lige dobilo drugog aktera: Jug je uvjerljivo svladao splitski Jadran

Jug - Jadran Split 19-11

Nakon što je Mladost pobjedom protiv Jadrana iz Herceg Novog osigurala hrvatsko finale Regionalne lige u vaterpolu, drugog sudionika valjali smo dobiti nakon susreta Juga i Jadrana iz Splita u Dubrovniku.

Za razliku od prvog polufinalnog ogleda koji je bio uzbudljiv do završnih trenutaka (Žapci su slavili 14-12), u ovoj je utakmici Jug opravdao ulogu značajnog favorita.

Kroz cijeli susret nije bilo dvojbi i rezultatski je dominirala samo jedna ekipa: splitska momčad imala je izjednačen rezultat na samom početku utakmice kada je Zvonimir Butić poništio otvarajući gol Xavija Garcíje i poravnao na 1-1. Jug nakon toga poveo, a prednost se više nije ispuštala…

Jugaši u finalu Regionalne lige ❤️💙

Posted by VK Jug Adriatic osiguranje on Tuesday, July 14, 2020

Tako je nakon prve dionice na semaforu stajalo 5-2, na poluvremenu 9-4, a poslije treće četvrtine rezultat je bio velikih 15-7 za momčad koju vodi Vjekoslav Kobešćak.

U utakmici bogatoj pogocima Jug je naposljetku slavio rezultatom 19-11, a njegov najbolji strijelac bio je precizni Hrvoje Benić koji je zabio pet zgoditaka iz ukupno sedam pokušaja. Pritom je izvrsni Toni Popadić skupio ukupno 11 obrana, a u splitskim redovima najefikasniji su bili Antonio Dužević i Butić s tri gola.

Dakle, sutra u 20 sati sastaju se Mladost i Jug, a vidjet ćemo tko će postati novi prvak Regionalne lige…