Jakirović se već okreće idućem kolu: ‘Čeka nas suparnik koji cijele sezone igra sjajno’

Dinamov strateg govorio je nakon pobjede u Varaždinu (1-0)

Dinamo je s minimalnih 1-0 slavio na gostovanju kod Varaždina i opet barem privremeno preuzeo ligaški vrh. Današnji junak Plavih postao je Gabriel Vidović, inače jedini strijelac na ovoj utakmici 31. kola HNL-a. Pred tom je momčadi u idućoj rundi možda i najvažniji sraz ove sezone, sljedeće nedjelje gostovat će na Rujevici kod Rijeke.

“Čestitam dečkima na dobroj utakmici, nikad ovdje nije lako igrati. Kontrolirali smo utakmicu, očekivali smo Varaždin u niskom bloku i u brzim izlascima. Nisam bio zadovoljan prvim poluvremenom jer nismo šutirali i centrirali u zadnjoj trećini kako bismo ih stavili pod još veći pritisak.

U poluvremenu smo pričali o tome i onda Vidović već u prvom udarcu zabije fantastičan gol. Imali smo i meč lopte da mirno privedemo utakmicu kraju i na kraju moramo biti prezadovoljni, budući da je Marko Dabro imao veliku šansu”, kazao je Dinamov trener Sergej Jakirović nakon utakmice.

Strateg Plavih već se okreće tom dvoboj na Kvarneru, koji bi uvelike mogao utjecati na rasplet sezone u HNL-u. Tamo će mu, dakako, trebati i pomoć Brune Petkovića, koji već neko vrijeme nije bio među strijelcima.

“Naš cilj je bio doći na prvo mjesto, da preskočimo Rijeku. Igra sad s Lokomotivom, ali sve redom pobjeđuje. Čeka nas težak suparnik idući vikend. Bruno ima slobodu, to dobro koristi, a i mogao je par puta šutirati. No, on je takav igrač, voli asistencije, iako bih volio da češće šutira kad mu je otvoren šut”, zaključio je Jakirović.