Jürgene, ovo je kraj. Liverpool je još jednom prosuo bodove i vjerojatno se oprostio od titule

West Ham mu je uzeo bod (2-2) u Londonu

Liverpool je uoči današnjeg gostovanja u Londonu u prethodna četiri kola Premier lige pobijedio samo jednom i izgubio korak za Arsenalom i Manchester Cityjem. Pobjeda je bila imperativ. Pobjeda nije ostvarena. Iako su Redsi nakon preokreta imali prednost sve do 77. minute, West Ham je zaradio bod kasnim pogotkom Michaila Antonija.

Utakmica je završila 2-2, a Liverpool je sada samo matematički u igri za naslovom prvaka. Ima dvije utakmice više i bod manje od Cityja tri kola prije kraja. Momčad Pepa Guardiole morala bi izgubiti obje utakmice viška i onda još jednom kiksati ne bi li se momčad Jürgena Kloppa s njom bodovno izjednačila.

Kada je West Ham poveo pogotkom Jarreda Bowena na samom kraju prvog poluvremena, činilo se da se gostima crno piše. Ali Liverpool je već u trećoj minuti nastavka izjednačio pogotkom Andrewa Robertsona, a kada su Angelo Ogbonna i Alphonse Areola skrenuli loptu u vlastitu mrežu nakon gužve u šesnaestercu u 65., Liverpool je namirisao još jedan slavni preokret.

Međutim, Bowen je bio igrač utakmice; nakon što je zabio, u 77. je i sjajno centrirao za Antonija koji glavom zabija za 2-2. Liverpool je uzeo bod, ali u kontekstu borbe s Arsenalom i Cityjem, kao da nije uzeo niti jedan.