Kirurški precizna Borussia pregazila je Frankfurt: Hakimi nije zabio, ali je dominirao

Achraf Hakimi obilježio je susret s dvije asistencije

U 60. minuti bundesligaškog ogleda na Westfalenu, Borussia Dortmund je protiv Eintrachta uputila tri udarca u okvir.

Sva tri završila su u mreži. Zabijali su Łukasz Piszczek, Erling Braut Håland i Jadon Sancho. Sve što su šutnuli, ulazilo im je: utakmicu su završili s čak četiri pogotka iz sedam udaraca u okvir.

Je li bila riječ o kirurški preciznim Dortmundovim napadačima ili lošem danu Kevina Trappa, nismo sigurni. Vjerojatno o kombinaciji jednoga i drugoga…

Utakmica je završila 4-0 i Borussia se vratila na drugo mjesto Bundeslige.

Lucien Favre se vratio sustavu s trojicom u zadnjoj liniji; sustavu koji favorizira od prosinca, ali koji je napustio nakon ispadanja u Njemačkom kupu od Werdera. Upalilo je: Emre Can i Axel Witsel dominirali su sredinom i čistili sve ispred stopera, Raphaël Guerreiro i Achraf Hakimi odrinirali su po bokovima, a ubitačna trojka naprijed izvlačila Eintrachtovu obranu van pozicije.

Upravo je Hakimi bio ponovo bio u srcu svega dobroga za domaći sastav. Ne samo da je bio konstantna prijetnja na desnoj strani nego je i sjajno kombinirao sa Jadonom Sanchom i stvarao višak. Upravo je nakon duplog pasa sa Sanchom sjajno pronašao Hålanda u 54. minuti u kaznenom prostoru za 3-0.

Prije toga, u 33. minuti je, ponovo s desne strane, poslao povratnu loptu na vrh šesnaesterca koju je Piszczek pospremio u gol. Završio je utakmicu s dvije asistencije iz dva ključna dodavanja, 119 dodira, dva driblinga i 6/8 dobivenih duela.

Nije najzvučnije ime, ali iznimno je bitan za ovu Borussiju…

Što se momaka u žutom tiče, još jednom su pokazali da imaju najubitačniji napad lige; zabili su uvjerljivo najviše golova u Bundesligi, ali napad nikada nije niti bio upitan. Od svih klubova koji se bore za titulu, primili su uvjerljivo najviše golova.

Ako Favre riješi obranu, osvojit će naslov. (To je veliko “ako”, svjesni smo…)