Kopljem na Lokose: Ajax je svladao Lokomotivu u njezinom posljednjem pripremnom ogledu

Slavni klub iz Amsterdama slavio je 3-0

Lokomotiva je danas odigrala posljednju, ali i najzvučniju utakmicu na pripremama. Momčad koju vodi Silvijo Čabraja danas se u Amsterdamu ogledala s europskim velikanom Ajaxom, koji je u posljednje vrijeme pretrpio nekoliko odlazaka. Erika Ten Haga zamijenio je Alfred Schreuder, a Kopljanici su svladali Lokose rezultatom 3-0.

Momci s Kajzerice oba su pogotka primili u prvom poluvremenu. Kenneth Taylor otključao je mrežu Mikite Turbajevskog u 18. minuti poslije solo prodora, a domaći su u 41. udvostručili prednost; tada se u strijelce upisao 19-godišnji Youri Baas pogotkom glavom.

Lokosi su u nastavku napravili nekoliko promjena i doimalo se kako će sačuvati mrežu u drugih 45 minuta, ali to se ipak nije dogodilo. Jay Enem postavio je konačnih 3-0 u 85. minuti pronašavši se sam u petercu, a Loksa je pripreme, tako, okončala uvjerljivim i očekivanim porazom. U tom periodu još je pobijedila Goricu i Queens Park, remizirala s Celjem te izgubila od Maccabija.

Lokomotiva će, inače, novu HNL sezonu otvoriti ogledom s dobrim, starim znancem Dinamom 15. srpnja na Maksimiru.