Legama za vratom: Lokomotiva je protutnjala Pulom i s 12 bodova se izjednačila s Osijekom

Lokosi u zadnjih pet susreta broje 10 osvojenih bodova (4-0)

Zbog obveza tijekom prošlog tjedna u Kupu, kraj 10. HNL kola morali smo čekati do početka novog tjedna i ponedjeljka. Prvo kolo drugog kruga prvenstva tako su nam zatvorile Istra 1961 i Lokomotiva svojom utakmicom u Puli, a zadovoljniji su kući pošli gosti.

Lokosi su zadnjih tjedana u sjajnoj formi i, izuzmemo li očekivani poraz na Poljudu, u zadnjih pet kola broje čak 10 bodova nakon loše žetve i samo dva boda na startu. Ovim uvjerljivim slavljem od 4-0 na Drosini, Lokomotiva se čak izjednačila na 12 bodova s Osijekom koji je sam u očajnom nizu.

Ništa bolje ne izgleda ni Istra koja osim onog iznenađenja na Poljudu još traži pobjedu u ligi, a upisala je već peti poraz u 10 odigranih utakmica pa je sa sedam bodova ostala na predzadnjem mjestu. A ima za čime žaliti David Catala jer momčad mu je uvelike darivala goste.

Istra je bolje krenula u susret, a onda je u 22. minuti ipak Lokomotiva povela. Bio je to ubačaj iz kornera koji je stigao do druge stative i glave Marina Šotičeka čiji je udarac Lovro Majkić dotaknuo, ali nedovoljno da bi spriječio loptu u nastavku putovanja prema mreži.

Očajnički i požrtvovno to je pokušao i Ante Majstorović, ali on je samo na crti napucao loptu pod prečku i od želje da spriječi neizbježno je samo sebi upisao autogol, a Šotičeku izbio zasluženi pogodak iz rubrike.

Nedugo potom Lokosi su udvostručili, ovaj put zaista poklonom obrane. Iz build-upa pogriješili su domaći i predali loptu Robertu Mudražiji. Ovaj je prihvatio pa pucao s 20 metara, bilo je to slabo i po sredini, ali Majkić teško kiksa i propušta loptu kroz ruke pa je ona ipak završila u mreži u 30. minuti.

Tribine u Puli krenule su s negodovanjem, ali osim jednog pokušaja Antonija Maurića izvana nisu isprovocirale reakciju domaće momčadi. Zabio je Ante Erceg, ali iz zaleđa i na poluvremenu Catala mora mijenjati.

Opet je u drugi dio nešto bolje krenula domaća momčad, ali nije smanjila rezultat, a u zadnjih pola sata je opet Lokomotiva opasnija momčad na terenu. No, izostaju pravi ziceri za povećanje ili smanjenje vodstva pa sve polako ide na mlin mirnog privođenja susreta kraju.

A onda je u 83. ipak došlo rješenje susreta. Fabijan Krivak šmugnuo je po desnoj strani i otvorio se ogroman koridor, a onda je nesebično gurnuo Indritu Tuciju koji je iz lake situacije mirno pogodio za 3-0 i odrađivanje posla u posljednjih 10-ak minuta, brojimo li i nadoknadu.

Ubilježimo tako do kraja tek još i debi Duje Čopa za goste. Iza 33-godišnjeg napadača zaista je bogata karijera, a nakon što je ovaj tjedan pronašao novu sredinu, upisao je i prve minute u novom dresu. Upisao je i asistenciju jer u drugoj minuti nadoknade namjestio je gol za Šotičeka koji je tako ipak stigao do pogotka, usprkos kung-fu potezu Majstorovića pri prvom golu.

Lokomotiva je tako izjednačena s Osijekom, a sljedeće kolo moglo bi im biti ključno za držanje priključka jer dočekuje Goricu u pravom dvoboju sredine, dok Slavonci doma čekaju Rudeš. Istri budućnost ne izgleda dobro jer mora na Maksimir kod sigurno motiviranog Dinama.