Nastavlja se Tomićev marš: Rijeka je protiv Istre produžila sjajnu formu pod novim trenerom

Rijeka je na Aldo Drosini slavila (2-1) protiv Istre 1961

Goran Tomić maršira dalje…

Rijeka je u 30. kolu Prve HNL pobijedila Istru 1961 na Aldo Drosini i otela Gorici treće mjesto na tablici. Utakmica je završila 2-1 za gosta, koji je tako nastavio fenomenalnu ligašku formu pod novim trenerom, a ostvaren je i određen tip revanša za ispadanje od Puljana u polufinalu Hrvatskog kupa.

Pa ipak, pobjeda nije stigla bez dosta muke i znoja. Nakon što je Rijeka u 36. minuti imala 2-0 (golove su zabili Robert Murić i Sandro Kulenović) i apsolutnu dominaciju, što u igri, što u prilikama, činilo se da je priči kraj. Međutim, domaćin se vratio u igru iskoristivši svoju prvu pravu priliku na utakmici.

Einar Galilea je prije kraja poluvremena iskoristio slabu reakciju Ivana Nevistića nakon ubačaja i zabio za 1-2. Rezultat se do kraja nije mijenjao, ali Rijeka se itekako morala potruditi za sva tri boda.

Osam minuta nakon početka drugog poluvremena, Taichi Hara je sam izašao ispred Nevistića i imao priliku Istru potpuno vratiti u utakmicu, ali je, nakon što je zaobišao golmana, iz oštrog kuta promašio gol.

Istra je u nastavku bila puno ravnopravnija i pokušavala iz posjeda stvarati šanse za izjednačenje, ali je bila prilično neefikasna; 10 minuta prije kraja, recimo, od Istrinih sedam udaraca, samo je jedan išao u okvir.

Domaćin nije odustajao do samog kraja, ali izgradnja igre jednostavno nije bila dovoljno kvalitetna za izjednačenje. Rijeka je tako pod Tomićem došla ne samo do trećeg mjesta već i do šeste uzastopne pobjede u Prvoj HNL. Tomiću je bodove u prvenstvu posljednji put uzeo Slaven Belupo na Rujevici, prije više od mjesec dana.