Novi dan, nova pobjeda: Split je ponovno svladao Cibonu, ovaj put u domaćem prvenstvu

Žuti su slavili rezultatom 76-72

Dva dana nakon međusobnog ogleda u ABA ligi, Cibona je ponovno u svojem brlogu ugostila Split, ovaj put u važnom dvoboju 22. kola Premijer lige. Domaći su željeli uzvratiti gostima za nedjeljni poraz, a opet smo svjedočili tijesnom i izjednačenom susretu koji je imao jednak ishod. Dapače, Žuti su zabili i jednak broj poena; ovaj put su slavili 76-72.

Cibosi su dominantnije odradili prvo poluvrijeme: odličnu prvu četvrtinu zaključili su sa sedam poena razlike koje su uspjeli održati do predaha, a na otvaranju druge četvrtine imali su i prednost od 10 koševa. Međutim, u nastavku je Split preokrenuo; serijom 11-3 poveo je tri razlike i držao vodstvo do završnice treće četvrtine, no Cibona je ipak pomoću tri uzastopna koša uspjela ući u posljednju dionicu s plus dva.

Još jedna pobjeda protiv Cibone, ovaj put 76:72.💛 #kksplit #višeodkošarke #ajmožuti #žutaobitelj #jednomžutiuvijekžuti

Posted by KK Split on Tuesday, March 2, 2021

Međusobno nadmudrivanje ondje se samo nastavilo, a Žuti su dvije minute prije kraja imali prednost od tri poena. Iskusni Damir Markota potom je poravnao stvari tricom za izjednačenje, ali jednakom mjerom s druge mu je strane odgovorio Luka Babić. Cibona se zatim primaknula na minus jedan preko bacanja Roka Prkačina, no u sljedećim su sekundama faulirani Babić i Marko Luković koji su realizirali tri bacanja i postavili konačni rezultat od 76-72.

Najbolji strijelac pobjedničke momčadi bio je Babić s 14 koševa. Toliko ih je s druge strane skupio Prkačin, a najbolji skakač bio je Splitov Marin Marić s devet uhvaćenih lopti. Titulom najboljeg asistenta utakmice može se okititi Cibonin Krešimir Radovčić s pet dodavanja, no pobjeda se piše Splićanima koji iz Zagreba odlaze s punim plijenom…