Odjava: sjajnim Oršićevim golom na Petkovićevu asistenciju Dinamo je završio europski put

Dinamov napadač ove je sezone u Europa ligi zabio šest golova

U uzvratnoj utakmici četvrtfinala Europa lige Dinamo je u gostima izgubio od Villarreala 2-1 i ispao iz Europa lige.

Dinamo je prvo poluvrijeme odigrao jako oprezno, na koncu primio dva gola i u nastavku se pokušao izvaditi iz ove duboke rupe. Zaigrao je bolje, ali nije uspio, pao je samo jedan gol. Ali kakav.

Sjajan gol Mislava Oršića za 2-1 u 74. minuti prikladan je motiv za oproštaj od Europe, odnosno sjajne europske sezone, kako za Dinamo tako i za samog Oršića. Bruno Petković primio je loptu u Villarrealovom kaznenom prostoru i zatim petom proigrao Oršića koji je mirno pogodio suprotni kut. Sjajna kombinacija na malom prostoru samo je dio onoga što će ostati upamćeno od ove uspješne Dinamove kampanje u Europa ligi.

Što se tiče Oršića, njegov je vrhunac, naravno, bio hat-trick protiv Tottenhama. Ukupno je pak postigao šest golova i ima samo gol manje od vodećih strijelaca. Također, golovima je dodao i dvije asistencije, u gostima protiv Krasnodara.

U Dinamu sigurno ne bi imali ništa protiv barem jedne reprize…